Premierliga: Andrej Kramarić i Nikica Jelavić podijelili bodove, Manchester City doživio poraz

Subota, 14. ožujka 2015. 18:09 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Leicester - Hull 0:0, Arsenal - West Ham 3:0, Sunderland - Aston Villa 0:4, Crystal Palace - QPR 3:1, WBA - Stoke 1:0, Burnley - Manchester City 1:0

U prvim susretima 29. kola engleskog nogometnog prvenstva nastupila su tri hrvatska igrača. Remi Leicestera i Hull Cityja na King Power stadionu ovjekovječili su Andrej Kramarić i Nikica Jelavić, Bivši napadač Rijeke u igri je bio do 61. minute dok je Jelavić izašao u 78. minuti igre. Leicester je uzeo bod no ostao je osam bodova ispod crte koja označuje povratak u drugu ligu. Razlog tome je visoka pobjeda Aston Ville kod Sunderlanda, izravnog konkurenta u borbi za opstanak. Crystal Palace je uvjerljivo svladao QPR za kojeg je posljednjih pet minuta u igri proveo Niko Kranjčar dok je Arsenal kod kuće s 3:0 svladao West Ham kojemu je ovo bio treći uzastopni poraz.

Manchester City doživo je poraz od davljenika Burnleyja i bitno olakšao Chelseaju put prema titulu prvaka. Aktualni prvak kao da se pomirio s time da je izgubio titulu.

Premierliga, 29. kolo - rezultati: Leicester - Hull City 0:0, Crystal Palace - QPR 3:1 (Zaha 21, McArthur 40, Ward 42/Phillips 83), Sunderland - Aston Villa 0:4 (Benteke 16, 44, Agbonlahor 18, 37), Arsenal - West Ham 3:0 (Giroud 45, Ramsey 81, Flamini 84), WBA - Stoke 1:0 (Brown 19),  Burnley - Manchester City 1:0 (Boyd 61)