ENGLESKO PRVENSTVO

Davida Mosesa spasio 18-godišnji Adnan Januzaj

Subota, 05. listopada 2013. 15:46 Napisao/la  SC

Utakmice 7. kola: Sunderland - Manchester United 1:2, Manchester City – Everton 3:1

Premier liga, utakmica 7. Kola

Manchester City – Everton 3:1

Stadion Etihad

Strijelac: 0:1 Lukaku 16', 1:1 Negredo 17', 2:1 Aguero 44, 3:1 Howard 70' - ag

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Lescott, Kompany (35’ Nastasić) , Silva, Kolarov (58’ Clichy), Fernandinho, Toure, Milner, Negredo, Aguero (79’ Nasri).

EVERTON: Howard, Baines, Distin, Jagielka , Coleman, McCarthy, Osman (63’ Gibson), Naismith, Barkley, Mirallas (63’ Deulofeu), Lukaku (Kone).

Manchester City je u prvom susretu 7. Kola Premier lige na svom Etihadu pobijedio momčad Evertona 3:1.

Poveli su gosti golom mladog Belgijanca Lukakua u 16. minuti kada se lijepo oslobodio Lescotta i pospremio loptu iza leđa Harta. Vodstvo gostiju nije dugo trajalo, minutu kasnije rezultat je poravnao Španjolac Negredo, koji se odlično snašao u novoj sredini. Do odmora dvije velike prigode nije iskoritio Aguero, ali u trećem pokušaju ipak je donio prednost Cityju.

Sunderland - Manchester United 1:2
Manchester United pobijedio je Sunderland rezultatom 2:1, David Moses malo lakše diše nakon niza negativnih rezultata i kritika. Mosesa je spasio 18-godišnji Adnan Januzaj, Belgijanac albanskog porijekla. Januzaj je u Manchester United došao 2011. godine iz Anderlechta kao jedan od najvećih europskih talenata, za prvu momčad debitirao je ove sezone. U utakmici protiv Sunderlanda mladi Januzaj dvaput je zatresao mrežu i vratio mir na Old Trafford.

U nastavku susreta City je postigao još jedna pogodak u 79. minuti i osigurao pobjedu. U prodoru u šesnaestercu je zaustavljen Zabaleta. Udarac sa 11 metara izveo je Aguero i pogodio stativu a lopta se od vratara Howarda odbila nazad u mrežu.

Manchester City je pobjedom isprao gorak okus dva uzastopna poraza u prvenstvu i Ligi prvaka, a naš Jelavić je cijeli susret odgledao sa klupe Evertona.

Utakmice 7. Kola: Sunderland - Manchester United 1:2 (Gardner 5/Januzaj 55, 61) Manchester City – Everton 3:1 (Negredo 17', Aguero  44', Howard 70' - ag  / Lukaku 16'), Cardiff City - Newcastle 1:2 (Odemwingie 58'/ Remy 30', 38'), Fulham - Stoke City 1:0 (Bent 82'), Hull City - Aston Villa 0:0, Liverpool - Crystal Palace 3:1 (Suarez 13' Sturridge 17', Gerrard 38' / Gayle 77')