Manchester Utd. u pola sata stigao tri pogotka zaostatka za Chelseaom

Nedjelja, 05. veljače 2012. 19:23 Napisao/la  I. V.

Kod rezultata 3:2 Torres je krenuo prema vrataru De Gei i onda nepotrebnim driblingom izgubio loptu. Nekoliko minuta kasnije Hernandez je iskoristio precizni Giggsov ubačaj i udarcem glavom zatresao mrežu za 3:3.

Nakon pogotka Davida Luiza, Manchester Utd. je u 50. minuti utakmice na Stamford Bridgeu gubio 0:3! A onda je uslijedio neočekivani preokret, Manchester Utd. je trima pogocima u pola sata uspio izjednačiti rezultat, osvojiti važan bod i dodatno očvrsnuti samopouzdanje.

Momčadi Chelsea ove sezone najviše nedostaje upravo samopouzdanja, momčad koja želi trofeje ne može dozvoliti takav preokret pa makar na drugoj strani stajao Manchester Utd. Za vrhunski rezultat Chelseaju kronično nedostaje igrač poput dvostrukog strijelca Rooneyja, koji je  sposoban sam preokrenuti rezultat.

Presudni trenutak dogodio se u 77. minuti. Kod rezultata 3:2 Torres je krenuo prema vrataru  De Gei i onda u čistoj situaciji za udarac nepotrebnim driblingom pokušao ostati sam pred vratarem gostiju. Naravno da je izgubio loptu, a samopouzdanja odavno nema! Nekoliko minuta kasnije Hernandez je iskoristio precizni Giggsov ubačaj i udarcem glavom zatresao mrežu za 3:3.

Rezultati 24. kola Premierlige: Chelsea – Man. Utd. 3:3 (Evans ag-36, Mata 46, David Luiz 50/Rooney 58-11m, 69-11m, Hernandez 84), Newcastle – Aston Villa 2:1 (Ba 30, Cisse 71/Keane 50), Man. City – Fulham 3:0 (Aguero 10-11m, Baird ag-30, Džeko), Arsenal – Blackburn 7:1 (van Persie 2, 38, 62, Chamberlain 40, 54, Arteta 51, Henry 90+3/Pedersen 31), Wigan – Everton (Neville ag-76/Anichebe 83), Stoke – Sundeland 0:1 (McClean 60), QPR – Wolvers 1:2 (Zamora 16/Jarvis 46, Doyle 71), Norwich – Bolton 2:0 (Surman 70, Pilkington 85), WBA – Swansea 1:2 (Fortune 54/Sigurdsson 55, Graham 59)

Poredak: Man. City 57, Man. United 55, Tottenham 49, Chelsea 43, Newcastle 42,  Arsenal 40, Liverpool 38...

Ponedjeljak: Liverpool - Tottenham