Nedjelja, 23. rujna 2012. 16:37 Napisao/la  SC

Ovo je bio 186 ogled dvaju klubova i 73 pobjeda crvenih vragova

Stadion Anfield. Sudac: Halsey. Gledatelja: 44,263.

Strijelci: 1:0 Gerrard (46'), 1:1 Rafael (51'), 1:2 Van Persie (81'-11m).

LIVERPOOL: Reina, Johnson, Agger (od 80' Carragher), Kelly, Škrtel, Gerrard, AllenSterling (od 66' Henderson), Shelvey, Suarez, Borini (od 46' Saez).

MANCHESTER UNITED: Lindegaard, Rafael (od 89' Welbeck), Evra, Ferdinand, Evans, Valencia, Giggs, Carrick, Nani (od 46' Scholes), Kagawa (od 81' Hernandez), Van Persie.

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Liverpoola 2:1 u utakmici u kojoj su imali igrača više od 36. minute. kada je Jonjo Shelvey zaradio isključenje nakon prekršaja nad Jonathanom Evansom. Usprkos tome domaćin je poveo pogotkom Gerrarda u 46. minuti. Samo pet minuta kasnije Rafael je vratio utakmicu u egal - 1:1, a tri boda crvenim vragovima donio je Van Persie realiziravši jedanesterac u 81. minuti.

Ovo je bio 186 ogled dvaju klubova i 73 pobjeda Manchestera koji je prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede protiv Liverpoola na Anfieldu. Nastavila se i tradicija crvenih kartona, u posljednjih šest utakmica podijeljeno je pet crvenih kartona.

Liverpool je tako pet utakmica bez pobjede što se zadnji put dogodilo u sezoni 1911./1912., a najdulji niz bez pobjede kod Redsa je devet utakmica. Liverpool je ujedno samo jednom slavio na domaćem travnjaku u posljednjih osam utakmica.

Manchester City nije uspio pobijediti Arsenal iako je uoči u nedjeljnog ogleda na domaćem travnjaku svladao topnike četiri puta od posljednjih pet ogleda. Ovoga puta topnici su odnijeli bod i produžili niz neporaženosti na deset utakmica, posljednji puta izgubili su od Wigana 16. travnja.

Rezultati nedjeljnih utakmica 5. kola: Liverpool - Manchester United 1:2 (Gerrard 46'/Rafael 51', Van Persie (81'-11m),  Newcastle - Norwich City 1:0 (Ba 20'),  Manchester C. - Arsenal 1:1 (Lescott 40'/Koscielny),  Tottenham - QPR 2:1 (Faurlin 59'-ag, Defoe 61'/Zamora 33').