Liga kup: Chelsea na gostovanju petardom izbacio Leeds

Srijeda, 19. prosinca 2012. 23:10 Napisao/la  SC

Leeds - Chelsea 1:5 (Becchio 37'/  Mata 47', Ivanović 64', Moses 66',  Hazard 81',  Hazard 83')

LEEDS - CHELSEA 1:5

Četvrtfinale engleskog Capital One liga kupa: Leeds - Chelsea 1:5. Stadion: Elland Road Gledatelja: 33.816

Sudac: Andre Mariner (Western Midlands)

Strijelci: 1:0 Becchio (37'), 1:1 Mata (47'), 1:2 Ivanović (64'), 1:3 Moses (66'), 1:4 Hazard (81'), 1:5 Hazard (83')

Žuti kartoni: Lampard, Bertrand (Chelsea)

LEEDS: Ashdown, Byram, Lees, Pearce, Peltier, Green, Brown (72' Norris), Tonge, Thomas (68' White), Diouf (73' McCormack), Becchio.

CHELSEA: Cech, Azpilicueta, Ivanović, Luiz, Bertrand (74' Cole), Lampard, Oscar, Marin (60' Hazard), Mata (86' Paulo Ferreira), Moses, Torres.

Chelsea je s pet pogodaka u drugome poluvremenu nadoknadio vodstvo Leedsa na poluvremenu i lakoćom izborio plasman u polufinale Capital One liga kupa. Luciano Becchio pogotkom je zaključio sjajnu kontru Leedsa u 37. minuti i sa prednošću drugoligaša otišlo se na odmor

Juan Mata već je u drugoj minuti nastavka poravnao na 1:1 a kada je Branislav Ivanović u 64 minuti glavom pogodio za 1:2 postalo je jasno tko je još uvijek aktualni europski prvak. Do kraja susreta u srijelce se upisao i Moses te dva puta Benitezov joker sa klupe za konačnih visokih i uvjerljivih 1:5. Na taj je način Chelsea nastavio pobjednički niz protiv Leedsa u kup natjecanjima i vratio se na pobjedničku stazu nakon poraza od Corinthiansa od 1:0 u finalu svjetskog klupskog prvenstva u nedjelju. Bila je ovo najvažnija pobjeda za Rafaela Beniteza otkada je na klupi "penzionera" naslijedio Roberta Di Mattea.