ENGLESKI LIGA KUP

Chelsea u spektaklu pobijedio Manchester Utd 5:4

Srijeda, 31. listopada 2012. 23:28 Napisao/la  SC

Liga kup: Chelsea - Manchester United 5:4, Norwich - Tottenham 2:2, Liverpool - Swansea 1:3

Nogometaši Chelsea pobijedili su Manchester United rezultatom 5:4 u spektakularnoj utakmici Liga kupa odigranoj na Stamford Bridgeu. Tri dana nakon derbija u Premiershipu obojica menadžera, Alex Ferguson i Roberto di Matteo, na teren su poslali pričuvne postave što se moglo očekivati nakon šokantne utakmice u prvenstvu koju je obilježio naklonjeni sudac Mark Clattenburg. Zahvaljujući sucu Manchester United pobijedio je 3:2.

Manchester United bio je nadomak novoj pobjedi. U 4. minuti sudačke nadoknade sudac Lee Mason dosudio je drugi kazneni udarac za Chelsea nakon što je Wootton naivno srušio Ramireza. Hazard je bio precizan i pogotkom utakmicu odveo u produžetke.

Nažalost, i utakmicu u Kupu obilježio je sudac koji u 73. minuti nije dosudio kazneni udarac za Chelsea kada je Keanu igrao rukom u kaznenom prostoru.

U produžecima su igrači Chelsea slomili otpor mlade gostujuće momčadi. Prvo je Sturridge u 98. minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku stopera Keanua. Ramirez je u 110. minuti ušetao u mrežu gostiju nakon sjajne pripreme pogotka Hazarda i time je pobjednik utakmice rješen.

CHELSEA: Cech, Bertrand, Azpilicueta, Cahill, David Luiz, Romeu (72 Oscar), Mikel (46 Ramires), Mata, Sturridge, Piazon (55 Hazard), Moses

MANCHESTER UNITED: Lindegaard, Keane, Rafael, Wootton, Büttner (46 Powell), Giggs, Nani, Anderson (81 Tunnicliffe), Fletcher, Hernández, Welbeck (98 Macheda)

Utakmice Liga kupa: Chelsea – Manchester United 5:4 (David Luiz 31-11m, Cahill 52, Hazard 90+4, Sturridge 98, Ramirez 110/Giggs 22, Hernandez 43, 120-11m, Nani 59), Norwich – Tottenham 2:1 (Vertongen 84-ag, Jackson 87/Bale 66), Liverpool – Swansea 1:3 (Chico 34, Dyer 72, De Guzman 90+4/Suarez 76)