FA Cup: Manchester United i Arsenal minimalnim pobjedama prošli dalje

Srijeda, 16. siječnja 2013. 23:23 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola FA Cupa: Man. Utd. - West Ham 1:0, Arsenal - Swansea 1:0

Sudac: Mark Clattenburg

Strijelac: 1:0 Wilshere (86')

ARSENAL: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Diaby (82' Ramsey), Coquelin, Walcott, Wilshere, Cazorla, Giroud.

SWANSEA: Vorm, Bartley, Richards, Chico, Tiendalli, Agustien (59' Hernandez), Britton, Routledge, De Guzman (61' Ki), Dyer, Graham (71' Michu).

Londonskom Arsenalu bile su potrebne dvije utakmice da izbori četvrto kolo FA Cupa. Nakon što je prvi susret u Wallesu protiv Swansea završio 2:2, opet je sve mirisalo na produžetke.

Trenutak odluke zbio se u 86. minuti, kada je Jack Wilshere svojim prvim pogotkom sezone realizirao sjajnu asistenciju Oliviera Girouda i zaključio kontru "topnika", koja im je u 4. kolu najstarijeg svjetskog klupskog natjecanja donijela Brighton.

MANCHESTER UNITED - WEST HAM 1:0

Stadion Old Trafford. Gledatelja: 57.326

Sudac: Dowd

Strijelac: 1:0 Rooney (9')

Žuti kartoni: Scholes (Manchester United), Nolan, Spence (West Ham)

MANCHESTER UNITED: Lindegaard, Rafael, Jones, Valencia, Anderson (67' Carrick), Smalling, Nani (77' Scholes), Giggs, Buttner, Rooney, Hernandez.

WEST HAM: Jaaskelainen, Spence, Reid, Tomkins, Potts, Diarra, O'Neil, Diame (65' Collison), Taylor, Vaz Te (78' Lee), C.Cole (65' Nolan)

Wayne Rooney postigao je pobjednički pogodak i promašio jedanaesterac pri svome povratku u redove Mancheste Uniteda nakon ozljede. U prvom nastupu nakon Božića Rooney je u 9. minuti iz blizine matirao Jaasikalinena za 1:0 protiv West Hama i pokazalo se osigurao "crvenim vragovima" prolazak u četvrto kolo FA Cupa.

No, u završnici susreta Rooney je promašio jedanaesterac, a Matt Taylor potom je propustio najbolju prigodu za West Ham, pa je tako protivnik Fulhama u četvrtom kolu postao Manchester United.