FA CUP

Preokret Leicestera, Kramarić igrao do 73.

Subota, 24. siječnja 2015. 18:08 Napisao/la  SC

Rezultati utakmica FA Cupa: Tottenham - Leicester 1:2, Chelsea - Bradford 2:4,  Man. City - Middlesbrough 0:2

Andrej Kramarić igrao je u početnoj postavi momčadi Leicester Cityja, koja je priredila iznenađenje pobijedivši Tottenham u FA Cupu rezultatom 2:1. Kramarić je igrao do 73. minute i nije sudjelovao u rezultatskom preokretu, pogocima Ulloe (83) i Schluppa (90) gosti su u zadnjih desetak minuta kaznili opuštenost domaćina. Menadžer Nigel Pearson u 73. minuti obavio je dvostuku izmjenu i uspio promijeniti krvnu sliku svoje momčadi.

Kramarić je dobio dvojbeni žuti karton zbog simuliranja u duelu s vratarom Vormom iako je sudac vrlo lako mogao i drugačije odlučiti.

Tottenham je poveo u 19. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Townsend. Najstrožu kaznu skrivio je Moore, koji je prekršajem zaustavio Soldada.

Poravnao je Ulloa u 83. minuti nakon udara iz kuta koji je izveo Schlupp. Potonji je pogodio za pobjedu u 90. minuti na Simpsonovu asistenciju.

Porazi vodećih momčadi Premierlige, Chelseaja i Man. Cityja, ukazuju da u u engleskom nogometu ni jedna momčad nema pravo na opuštanje.

TOTTENHAM: Vorm, Chiriches, Fazio, Kaboul, Rose, Capoue, Dembele (87 Kane), Townsend (64 Eriksen), Paulinho, Lamela, Soldado (70 Adebayor)

LEICESTER CITY: Schwarzer, Simpson, Moore (26 Wasilewski), Morgan, De Laet, King, Drinkwater, Schlupp, Ulloa, Vardy (73 Nuget), Kramarić (73 Albrighton)

Rezultati utakmica FA Cupa: Tottenham - Leicester 1:2, Blackburn - Swansea 3:1, Birmingham - West Brom 1:2, Cardiff - Reading 1:2, Chelsea - Bradford 2:4, Derby - Chesterfield 2:0, Man. City - Middlesbrough 0:2, Preston - Sheff. Utd. 1:1, Southampton - C. Palace 2:3, Sunderland - Fulham 0:0, Liverpool - Bolton 0:0