Engleski Superkup: David Moses osvojio prvi trofej zahvaljujući dvama pogocima van Persieja

Nedjelja, 11. kolovoza 2013. 18:16 Napisao/la  SC

Community Shield: Manchester United - Wigan 2:0

Manchester United pobijedio je na Wembleyju momčad Wigana rezultatom 2:0. Robin van Persie  dvama pogocima osigurao je menadžeru Davidu Mosesu prvi trofej od kada je preuzeo Manchetser United, a utakmicom Community Shielda aktualni prvak i pobjednik FA Cupa otvorili su novu sezonu u Engleskoj

Inače, Manchester United osvojio je rekordni, 20. Community Shield,  koji se igra103 godine.

Robin van Persie prvi pogodak postigao je u 6. minuti nakon ubacivanja Patricea Evre s lijeve strane, a drugi u 59. minuti, kada se nakon njegovog udarca lopta malo odbila od Jamesa Percha i završila u mreži Wiganovog vratara Scotta Carsona.