Premierliga: Eddie Nketiah u 90. minuti srušio Man. United, Arsenal zadržao prednost

Nedjelja, 22. siječnja 2023. 20:00 Napisao/la  SC

Bukayo Saka
Bukayo Saka

U derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Manchester United i ponovo ima pet bodova prednosti ispred Manchester Cityja.

Topnici i Crveni vragovi odigrali su sjajnu predstavu s pet golova i nizom prilika na obje strane, a pogodak odluke Arsenal je zabio u posljednjim minutama susreta.

ManU je poveo u 17. minuti golom Marcusa Rashforda, no samo sedam minuta kasnije izjednačio je Edward Nketiah.

U 53. minuti je Bukayo Saka lijepim udarcem s više od 20 metara okrenuo rezultat u korist domaćina, no radost domaćina kratko je trajala jer je u 59. minuti nakon ubačaja iz kornera izjednačio Lisandro Martinez.

Arsenal je u završnoj četvrtini susreta bio bolji, nizao je prilike, no Odegaard i Saka nisu bili precizni, da bi u 90. minuti Nketiah svojim drugim pogotkom raspametio domaće gledatelje i trenera Artetu.

Manchester City je rutinski pobijedio Wolverhampton uz tri gola norveškog napadača Erlinga Haalanda

Erling Haaland nastavlja svoj ubitačan tempo zabijanja golova, četvrti ligaški "hat-trick" dohvatio je u samo petnaest minuta dvoboja protiv Wolvesa.

Haaland je trenutačno na 25 postignutih golova, do kraja sezone ostalo je 18 utakmica, a njega osam golova dijeli od rekorda, kojega sa 32. pogotka drži Mo Salah.

Rezultati 21. kola: Leeds – Brentford 0:0, Manchester City – Wolves 3:0 (Haaland 40, 49-11 m, 54), Arsenal - Manchester United 3:2 (Nketiah 24, 90, Saka 53/Rashford 17, Martinez 59)