Jelavić strijelac za Everton, Chelsea i Tottenham bez golova, šok za Liverpool

Subota, 24. ožujka 2012. 15:37 Napisao/la  T. Ć.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić zabio je svoj drugi pogodak za Everton u pobjedi na gostovanju kod Swansea Cityja

Derbi susret 20. kola Premierlige, koji je odigran na Stamford Brigdeu, između Chelsea i Tottenhama završio je bez pobjednika 0:0. Odigrali su "Bluesi" i "Spursi" tvrdu, taktički zahtjevnu utakmicu, u kojoj nije bilo previše pravih šansi.

Istina, obje su momčadi po jednom pogodile gredu, Mata za Chelsea, Adebayor za Tottenham, ali mreže se nisu tresle. Domaćin je imao prividnu dominaciju, ali se Totteham bez većih problema (o)branio. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za goste, pokušavao je puno, ali nije napravio previše. Niko Kranjčar nije ulazio u igru.

Nikica Jelavić zabio je svoj drugi pogodak za Everton, koji je u gostima svladao Swansea City sa 2:0. Gosti su poveli u 59. minuti preko Bainesa, a onda je naš reprezentativac zabio za 2:0 u 76. minuti susreta. Očigledno Jelaviću odgovara pozicija u prvih jedanaest. Inače, naš reprezentativac napustio je igru u 81. minuti.

Arsenal je bez ikakvih problema svladao Aston Villu sa 3:0, a sve je bilo praktički gotovo za 25 minuta, koliko je "Topnicima" trebalo da stignu do 2:0. Ostatak je značio odrađivanje posla...

Šokantan poraz uknjižio je Liverpool na svom Anfieldu protiv Wigana. Iako su gosti pretpostljednja momčad u elitnom natjecanju na Otoku, uspjeli su baciti na koljena "Redse". Poveli su gosti preko Maloneyja, poravnao je Suarez, ali je Caldwell još jednom pogodio za slavlje Wigana. Pokušao je Liverpool, naravno, sve, ali do kraja nije napravio ništa.

"Kiksao" je i Manchester City, koji je na gostovanju kod Stokea osvojio samo bod. I to su ga spasili četrnaest minuta prije kraja, kada je Yaya Toure na asistenciju Clichyja pogodio za 1:1.

PREMIERLIGA, 30. Kolo: Chelsea - Tottenham 0:0, Arsenal - Aston Villa 3:0 (1:0 Gibbs 16', 2:0 Walcott 25', 3:0 Arteta 90'+2), Bolton - Blackburn 2:1 (1:0 Whaeter 29', 2:0 Wheater 35', 2:1 N'Zonzi 56'), Liverpool - Wigan 1:2 (0:1 Maloney 30' (11m), 1:1 Suarez 48', 1:2 Caldwell 63'), Norwich City - Wolverhampton 2:1 (0:1 Jarvis 25', 1:1 Holt 26', 2:1 Holt 45'+1 (11m), Sunderland - Queens Park Rangers 3:1 (1:0 Bendtner 41', 2:0 McClean 70', 3:0 Sessegnon 76', 3:1 Taiwo 79'), Swansea City - Everton 0:2 (0:1 Baines 59', 0:2 Jelavić 76'), Stoke City - Manchester City 1:1 (1:0 Crouch 59', 1:1 Y. Toure 76')