Premierliga: Aston Villa pobjedom preskočila Manchester City na ljestvici

Četvrtak, 07. prosinca 2023. 00:51 Napisao/la  SC

Manchester United pobijedio  Chelsea, Arsenal u golijadi ostvario pobjedu pogotkom u 97. minuti utakmice

Aston Villa je pobijedila Manchester City (1:0).

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu, Mateo Kovačić igrao je od 68. minute u trećem porazu ove sezone nakon kojega je Aston Villa preskočila City na ljestvici.

Domaći su mogli povesti već u sedmoj minuti, no Pau Torres nije bio precizan.

Nije bilo ozbiljnih prilika do odmora, Villa je igrala opasnija.

Villa je povela u 75. minuti, Bailey je pogodio s vrha šesnaesterca.

Momčad Cityja očito je u krizi u zadnjim utakmicama iako je Guardiola dan prije utakmice izjavio da je zadovoljan kako momčad izgleda na terenu i da ima realne izglede četvrti put postati prvak.

Manchester United pobijedio je Chelsea, koji ni ove sezone ne izgleda dobro iako je Pochettino promijenio okosnicu momčadi.

U 19. minuti McTominay je pogodio za 1:0, Mudryk je u 45. minuti asistirao Palmeru za poravnanje.

Nakon nekoliko prilika na objema stranama, Manchester je u 70. minuti riješio utakmicu.

Garnacho je ubacio, a Mc Tominay je glavom pogodio za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi gosti su zatresli okvir vratiju.

Liverpool je pobijedio (2:0) pogocima Van Dijka (37) i Szoboszlaija (90+4), Arsenal je pobijedio u golijadi (4:3) pogotkom Ricea u 97. minuti