Premierliga: Arsenal pobjedom protiv Tottenhama stigao korak bliže tituli prvaka

Nedjelja, 15. siječnja 2023. 19:16 Napisao/la  SC

Mitrović postigao pogodak koji je poništen zbog nevjerojatne tehničke pogreške srpskog napadača

Odeegard postigao drugi pogodak

Arsenal je pobijedio Tottenham u Londonu i napravio još jedna korak prema tituli prvaka.

Dokazala je momčad Mikela Artete u prvom dijelu utakmice da ove sezone igra najbolji nogomet u najjačoj ligi na svijetu, u drugom dijelu Antonio Conte uspio je dignuti ritam svoje momčadi, ali to nije bilo dovoljno da bi obrana Arsenala pogriješila

Ivan Perišić igrao je od 76. minute za Tottenham, koji je u zadnjih pet utakmica na domaćem terenu  doživio čak četiri poraza.

Chelsea je napokon pobijedio, Mateo Kovačić ušao je u igru u 89. minuti, tek toliko da osjeti travnjak.

Newcastle nastavlja redati pobjede, ovog puta pripomogao je Aleksandar Mitrović, koji u 69. minuti na bizarni način nije iskoristio kazneni udarac za Fulham.

Mitrović je postigao pogodak, ali je proklizao i nespretno dvaput dirnuo loptu objema nogama što nije dozvoljeno.

Utakmica 20. kola: Chelsea - C. Palace 1:0 (Havertz 74), Newcastle - Fulham 1:0 (Isak 89), Tottenham - Arsenal  0:2 (Lloris 14-ag, Odegaard 36)