Marcelo Bielsa ušao u povijest, trener Lillea koristio tri vratara u jednoj utakmici

Nedjelja, 13. kolovoza 2017. 19:23 Napisao/la  SC

Marcelo Bielsa u utakmici između Lillea i Strasbourga skrenuo je pažnju nogometne javnosti neobičnim potezima.

Trener Lillea u 12. i 19. minuti je morao napraviti dvije izmjene nakon što su mu se ozlijedili Mendes i Malcuit, a treću je iskoristio u 38. zbog taktičkih razloga kada je teren napustio Ballo Touer.

Prvo poluvrijeme je završilo 0:0.

U 63. minuti vratar Maignan dobio je crveni karton kada je protivničkog veznjaka pogodio loptom u glavu.

S obzirom na to da je Bielsa potrošio sve zamjene, na gol je mora stati igrač.

Braniti je počeo napadač de Preville kojega je u 74. minuti svladao Jonas Martin.

Nakon toga Bielsa je De Previllea na golu zamijenio kapetanom Ibrahimom Amadouom.

Amaodu je u 82. minuti primio pogodak iz kaznenog udarca, Lienard je postao strijelac iako je Amadou dotaknuo loptu.

Konačan rezultat (3:0) je u 88. minuti postavio Grimm, a njegov udarac  Amadou je skrenuo u svoju mrežu.