FRANCUSKO PRVENSTVO

PSG slavio u Lyonu i osvojio treći naslov prvaka

Nedjelja, 12. svibnja 2013. 22:54 Napisao/la  L.K.

Rezultati 36. kola: Lorient - Saint-Etienne 3:1, Evian – Nice 4:0, Lyon - PSG 0:1

Ligue 1 - 36. kolo

LYON - PSG 0:1

Stadion Gerland. Sudac: Lannoy

Strijelci: 0:1 Menez 53'

Žuti karton: Gourcuff (Lyon), Motta, Maxwell (PSG)

LYON: Lopes, Fofana, Kone, Umtiti, Dabo, Gonalons, Mvuemba (64’ Lisandro), Grenier, Benzia (769 Martial), Gourcuff, Gomis (81’ Bahlouli).

PSG: Douchez, Jallet, Alex, Sakho, Maxwell, Matuidi, Motta, Pastore (89’ Chantom), Lavezzi (90’ Armand), Menez (90’ Beckham), Ibrahimović.

Pobjedom u Lyonu  PSG je dva kola prije kraja prvenstva proslavio svoj treći naslov prvaka Francuske, prvi nakon davne 1994. godine. Vratio je PSG istom mjerom Lyonu, koji je prije deset godina pobjedom u Parizu proslavio jedan od svojih naslova. Pogodak odluke postigao je Jeremy Menez.

U 53. minuti Motta je oteo jednu loptu na sredini, odigrao brzo na desno za Ibrahimovića. Nakon što se Motta priključio napadu, Ibrahimović mu daje povratnu loptu, Motta odlično pronalazi usamljenog Meneza koji je neumoljiv – 0:1. Veliko slavlje za malobrojnu skupinu navijača PSG koja se uspjela probiti do Lyona. U 65. minuti mogao je Pastore povećati prednost PSG-a, ali njegov udarac sa svega pet metara zaustavio je vratar Lyona Lopes.

U 83. minuti Lyon je tražio jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom Pastorea. Sudac Lannoy samo je odmahnuo rukom. U drugoj minuti sudačke nadoknade Menez je imao prigodu povećati prednost, ali njegov udarac u korner je skrenuo vratar Lopes.

Posljednjim sučevim zviždukom počelo je veliko slavlje za igrače i malobrojne navijače PSG-a na Gerlandu.

Rezultati 36. kola: Lorient  - Saint-Etienne 3:1 (Monnet-Paquet51' , Robert 67', Jouffre 90'/Zouma 80'), Evian – Nice 4:0 (Berigaud 24', Rabiu 48', Khelifa 56', 87'), Lyon – PSG 0:1 (Menez 53')