Ligue 1: Lyon pobijedio u Monacu, Niko Kovač ispao iz utrke za prvaka

Nedjelja, 02. svibnja 2021. 23:05 Napisao/la  SC
Niko Kovač
Niko Kovač

Monaco je u derbiju 35. kola kod kuće izgubio (2:3) od Lyona, momčad Nike Kovača praktično je ispala iz utrke za prvaka.

Šokirao je Lyon domaćina u završnici utakmice, postignuli su gosti dva pogotka s igračem manje, od 70. minute igrali su bez isključenog Caquereta.

Monaco je poveo pogotkom Vollanda u 25. minuti, izjednačio je Depay u 57. minuti.

U zadnjih dvadesetak odvijala se drama, prvo je Lyon poveo 2:1 pogotkom Marcela u 77. minuti, izjednačio je Ben Yedder u 86. minuti.

Nakon što je Monaco propustio realizirati meč-loptu, Cherki je u 89. minuti pogodio za 3:2!

Nakon utakmice visokih tenzija dogodio se fizički obračun između igrača, nije bilo težih posljedica.

Tri kola prije kraja poredak je sljedeći: Lille 76, PSG 75, Monaco 71, Lyon 70, Lens 56, Marseille 56, Rennes 54,...

Prva dva kluba igraju Ligu prvaka, treći igra kvalifikacije za Ligu prvaka, četvrti igra Europsku ligu, a peti Konferencijsku ligu