Registracija Franca Mastantuona za Real Madrid postalo je prvorazredno pravno pitanje prije početka sezone.
Mladi Argentinac predstavljen je kao igrač prve momčadi u društvu Florentina Pereza, ali je dobio broj 30 na dresu što znači da je postao igrač druge momčadi koja se zove Real Madrid Castilla.
Time je Real Madrid sebi ostavio mogućnost da realizira još neki transfer za prvu momčad, svaki klub u LaLigi ograničen je na 25 igrača prve momčadi.
Brojeve iznad 25 nose igrači koji su registrirani za druge momčadi, isti igrači smiju igrati za prve momčadi pod određenim uvjetima.
Real Madrid Castilla igra u trećoj ligi, uoči utakmice 1. kola LaLige između Real Madrida i Osasune glavna tema je hoće li madridski klub biti kažnjen ako bude igrao Mastantuon.
Odgovor glasi: neće biti kažnjen sve dok se ne dokaže da je Real Madrid zlorabio pravilo iz članka 125. (odredbe 3. i 4.), u praksi bi trebalo dokazati da je Real Madrid potpisao ugovor s Mastantuonom da bi prevario savez što neće biti moguće dokazati na malom uzorku.
Sezona u trećoj ligi još nije počela, Mastantuon tek treba početi igrati za Real Madrid Castillu.