KRENULA PRIMERA

Real Madrid nije uspio pobijediti Valenciju

Nedjelja, 19. kolovoza 2012. 20:57 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola Primere: Real Madrid - Valencia 1:1, Barcelona - R. Sociedad 5:1

Nogometaši Real Madrida nisu uspjeli pobijediti (1:1) Valenciju u prvom kolu novog prvenstva, pred 78.000 gledatelja na Santiago Bernabeu španjolski prvak odigrao je neodlučeno protiv momčad koja godinama slovi kao prvi pratitelj velikog dvojca, Barcelone i Real Madrida.

Na asistenciju Di Marije domaćina je u vodstvo doveo Higuain u 10. minuti. Rano vodstvo slutilo je prošlogodišnji scenarij, ali igrači Valencije nisu tako mislili. U 42. minuti rezultat konačni rezultat postavio je Jonas. Cijelo drugo poluvrijeme igrači Josea Mourinha bezuspješno su pokušavali ostvariti pobjedu na premijeri u Primeri, izvanredni vratar gostiju Diego Alves osujetio je sve pokušaje.

Barcelona je u prvenstvo ušla u prepoznatljivom stilu koji jamči najbolji igrač današnjice Leo Messi. Dvama pogocima Messija i Puyola nogometaši Barcelone pitanje pobjednika u utakmici protiv Real Sociedada riješili su u prvih 15 minuta, kada su vodili rezultatom 3:1. Sve ostalo do konačnog rezultata 5:1 što se događalo spada u uobičajeni nogometni ritual na Camp Nou, novi trener Tito Vilanova nastavio je tamo gdje je Pep Guardiola stao. Preciznije, tamo gdje je stao Leo Messi. U pobjedi valja izdvojiti prvi pogodak Davida Ville nakon duge stanke zbog ozljede.

BARCELONA - R. SOCIEDAD 5:1

BARCELONA: Valdés, Alves, Puyol (50 Pique), Mascherano, Alba, Xavi, Busquets, Cesc (58 Iniesta), Tello, Messi, Pedro (75 Villa)

REAL SOCIEDAD: Bravo, Estrada, Ansotegi, Mikel, De la Bella, Markel, Elustondo (63 Vela), Illarramendi (77 Ross), Xabi Prieto, Griezmann, Castro (83 Angel)

REAL MADRID - VALENCIA 1:1

REAL MADRID: Casillas, Coentrão, Sergio Ramos, Pepe (45 Albiol), Arbeloa, Diarra (61 Benzema), Di María (71 Callejon), Xabi Alonso, Özil, Ronaldo, Higuaín

VALENCIA: Alves, Ruiz, Costa, Pereira, Mathieu, Guardado (66 Piatti), Costa, Gago, Feghouli (82 Valdez), Soldado (71 Parejo), Jonas

Premiera, rezultati 1. kola: Celta – Malaga 0:1 (Fabrice 85), Sevilla – Getafe 2:1 (Fazio 34, Negredo 38, 11m/Alexis 50), Mallorca – Espanyol 2:1 (Hemed 2, 85/Wakaso 6), Athletic – Betis 3:5 (De Marcos 48, San Jose 66, 76/Castro 6, Molina 26,86, Benat 31, Pouzelo 79), Real Madrid – Valencia 1:1 (Higuain 10/Jonas 42), Barcelona – Real Sociedad (Puyol, Messi 11, 15, Pedro 41, Villa 81/Castro 9)