ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real Madrid pregazio Betis na Villamarinu

Subota, 18. siječnja 2014. 18:06 Napisao/la  SC

Betis – Real (M) 0:5. Samo 11 minuta trebalo je Ronaldo da pokaže zašto je dobio Zlatnu loptu

Real Madrid je pred 40.000 gledatelja na Villamarinu spektakularno pregazio Betis, koji se osamio na začelju ljestvice. Nije igra Real Madrida bila toliko spektakularna kao pogoci Ronalda i Balea na početku utakmice.

Samo 11 minuta trebalo je Ronaldo da pokaže zašto je dobio Zlatnu loptu: projektil s 25 metara vratar Andresen odgledao je zajedno sa zadivljenim gledateljima. Desetak minuta kasnije Bale je iz slobodnog udarca loptu poslao preko živog zida u Ronaldovu stilu: Andresen je opet ostao bespomoćno stajati.

Luka Modrić odigrao je utakmicu u sada već prepoznatljivom stilu, a to znači na visokom nivou. Modrić je upisao i novu asistenciju, pripremio je Benzemin pogodak.

Pobjedom protiv Betisa, Real Madrid izjednačio se na vrhu ljestvice s Atleticom i Barcelonom, koji nisu odigrali utakmice 20. kola. Momčad Betisa prošla je skupinu Europske lige u kojoj su bili Lyon, Vitoria Guimaraes i Rijeka. Natjecanje u Primeri je ipak nešto drugo, Betis nezadrživo tone prema drugoj ligi.

BETIS: Andersen, Chica, Paulao, Amaya, Didac, Reyes (78 Caro), Matilla, Salva Sevilla (63 Juanfran), Baptistao, Molina, Ruben Castro (55 Vadillo)

REAL MADRID: Diego Lopez, Carvajal, Pepe, Sergio Ramos (73 Nacho), Marcelo, Modrić, Xabi Alonso, Di Maria (69 Illarramendi), Bale, Benzema (76 Morata) Ronaldo

Utakmica 20. kola: Betis – Real Madrid 0:5 (Ronaldo 11, Bale 25, Benzema 45 +1, l Di Maria 62, Morata 90), Espanyol - Celta 1:0 (Sergio Garcia 89), Elche - Rayo 2:0 (Albacar 19, Marquez 79), Granada - Osasuna 0:0, Malaga - Valencia 0:0