Primera: Real Madrid poražen u Sevilli, prvenstvo završeno u već studenom

Nedjelja, 25. studenog 2012. 00:00 Napisao/la  SC

Rezultati 13. kola: Betis – Real Madrid 1:0, Rayo – Mallorca 2:0, Valladolid - Granada 1:0, Malaga – Valencia 4:0

Oko 50.000 gledatelja na Benito Villamarínu proslavilo je veliku pobjedu Betisa nad Real Madridom. Jedini pogodak postigao je Benat u 17. minuti, kada je udarcem s 22 metra pogodio desni Casillasov kut.

Real Madrid ni približno nije igrao na očekivanoj razini, unatoč znatno većem posjedu lopte igrači kraljevskog kluba nisu imali mirnoće i preciznosti u završnici. Povrh toga Ronaldo već drugu utakmicu zaredom nije bio strijelac, što se itekako osjeća u igri madridskog kluba.

Luka Modrić i Kaka ušli su početkom drugog dijela, ali njihova igra nije donijela uočljivi pomak. Doduše, Modrić je 55. minuti izvanredno asistirao Benzemi kojemu je pogodak poništen zbog nepostojećeg zaleđa. Opravdavati poraz sudačkom pogreškom klub kakav je Real Madrid jednostavno nema pravo nakon tako slabe igre.

Ovim porazom Real Madrid se praktično oprostio od titule prvaka koja nakon 13. kola već pripada Barceloni.

BETIS: Adrián, Chechu Dorado, Ángel (76 Nacho), Álex Martínez, Antonio Amaya, Salva Sevilla (81 Nosa), Juan Carlos (64 Molina), Cañas, Ara, Benat, Rubén Castro

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Coentrão, Di María (63 Callejon), Khedira (46 Modrić), Xabi Alonso, Özil (46 Kaka), Ronaldo, Benzema

Utakmice 13. kola Primere: Betis – Real Madrid 1:0 (Benat 17), Sociedad – Osasuna 0:0, Rayo – Mallorca 2:0 (Baptista 87, Delibašić 89), Valladolid - Granada 1:0 (Manucho 63), Malaga – Valencia 4:0 (Portillo 8, Saviola 75, Santa Cruz 81, Isco 90+2)