ŠPANJOLSKA PRIMERA

Modriću sat vremena u prvoj pobjedi Reala

Nedjelja, 02. rujna 2012. 21:37 Napisao/la  SC

Rezultati utakmice 3. kola Primere: Real Madrid - Granada 3:0, Barcelona - Valencia 1:0

Nogometaši Real Madrida ostvarili su prvu pobjedu u 3. kolu Primere, na Santiago Bernabeu pobijedili su Granadu rezultatom 3:0. Slučajno ili ne, prvoj pobjedi u prvenstvu svoj obol je dao Luka Modrić, koji je igrao do 57. minute kada ga je zamijenio Ozil.

Trener Real Madrida Jose Mourinho prema najavama postavio je Modrića u početni sastav, na isturenu poziciju u središnjici momčadi, tik iza napadača. U prvih sat vremena u dresu Real Madrida, Modrić je ostavio solidan dojam, poglavito ako se zna da nije u potpunosti spreman. Dobro se snašao iako je respekt prema dresu koji nosi bio uočljiv u svakom dodiru s loptom.

Utakmicu je prema običaju obilježio dvostruki strijelac Cristiano Ronaldo (25, 53), koji je znalački riješio pitanje pobjednika prije nego što ga je dostojno zamijenio Higuain. Nedugo nakon što je ušao Higuain (75) je postigao treći pogodak na asistenciju Benzeme, koji je bio u dvojbenoj poziciji.

Od 59. minute Real Madrid igrao je s igračem više budući da je Gomez  isključen nakon što je dobio drugi žuti karton.

Daleko teži posao od Real Madrida na Camp Nou u 3. kolu imala je Barcelona, koje je pogotkom Adriana u 23. minuti minimalno svladala Valenciju.

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Alonso, Khedira, Ronaldo (63 Higuain), Callejón (46 Di Maria), Modrić (57 Ozil), Benzema

GRANADA: Toño, Nyom, Siqueira, Iñigo López, Borja Gómez, Mikel Rico, Juanma Ortiz (63 Torje), Iriney, Orellana (73 Jaime), El Arabi (51 Mainz), Floro Flores

Rezultati 3. kola Primere: Real Madrid – Granada 3:0 (Ronaldo 25,53, Higuian 75), Barcelona – Valencia 1:0 (Adriano 23), Atletic – Valladolid 2:0 (Aduriz 69, Suaseta 75), Levante – Espanyol 3:2 (Juanlu 54, Lell 56, R. Rodriguez 90+3/Longo 21, Tejera 25), Rayo – Sevilla 0:0, Mallorca – Sociedad 1:0 (V. Casadeus 75), Deportivo – Getafe 1:1 (Riki 6/Barrada 26), Zaragoza – Malaga 0:1 (Camacho 26), Celta – Osasuna 2:0 (Aspas 68, Bermejo 90+2)