ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Messi zabio nakon Rakitićeva ubačaja iz kuta

Subota, 14. ožujka 2015. 18:21 Napisao/la  SC

Rezultati: Espanyol - Atletico 0:0, Eibar - Barcelona 0:2. Atletico bez Mandžukića

Nogometaši Barcelone nastavili su s pobjedama. Lionel Messi sa dva je pogotka matirao Eibar u gostima. Prvi je bio iz jedanaesterca u 31. minuti, a drugi u 55. minuti nakon sjajno izvedenog kornera Ivana Rakitića. Rakitić je u 62. minuti napustio igru, no izuzev asistencije Argentincu, imao je i sam nekoliko prilika u prvom poluvremenu utakmice. Barcelona je i dalje na vrhu prvenstvene ljestvice.

BARCELONA: Bravo, Montoya, Pique, Bartra, Adriano, Rafinha, Roberto, Rakitić (Xavi 62) Messi, Suarez, Neymar (Pedro 69)

EIBAR: Jaime, Boveda, Ekiza, Navas, Lillo, Didac (Boateng 76), Errasti (Capa 58), Borja, Lara, Saul, Del Moral (Piovaccari 68)

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić nije zbog žutih kartona nastupio u 27. kolu španjolske Primere u kojem je njegov Atletico na gostovanju kod Espanyola upisao treći uzastopni remi. Nakon 1:1 protiv Valencie u prošlom kolu, odnosno utakmice bez pogodaka ranije kod Seville, za momčad Dieaga Simeonea nastavio se mjesec bez pobjede u domaćem prvenstvu. Osim remija, za momčad crveno-bijelih loša je vijest što su od sudačke nadoknade prvog poluvremena igrali s igračem manje nakon izravnog crvenog kartona stopera Mirande. Atletico je tako ostao na četvrtom mjestu bod iza Valencie. U sljedećem kolu na Vicente Calderon dolazi Getafe.

ESPANYOL: Casilla - Arbilla, Alvaro, Moreno, Duarte - Lucas, Gonzalez (46 Canas), Lopez, Sanchez (79 Salva) - Caicedo (63 Stuani), Garcia

ATLETICO (M): Moya - Juanfran, Miranda, Godin, Gamez - Koke, Gabi (66 Turan), Tiago, Garcia - Torres (45 Gimenez), Griezmann (82 Jimenez)

Utakmice 27. kola: Espanyol - Atletico Madrid 0:0, Eibar - Barcelona 2:0 (Messi 31, 54)