ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Barcelona poražena, Atletico i R. Madrid ponovo u igri

Nedjelja, 17. travnja 2016. 22:28 Napisao/la  SC

Utakmice 33. kola: Barcelona - Valencia 1:2, Atletico  - Granada 3:0

Nogometaši Barcelone doživjeli su neugodan domaći poraz od Valencije. Sve je krenulo krivo u 26. minuti, kada je Rakitić u pokušaju bloka skrenuo loptu u svoju mrežu.

Da je Barcelona u velikoj krizi moglo se jasno vijdeti po govoru tijela najvećih zvijezda, Messija, Neymara i Suareza. Najbolji napadački trojac na svijetu igra u zadnjem razdoblju daleko ispod objektivnih mogućnosti, a onda je protivnicima sve puno lakše.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Parejo je namjestio loptu za Minu koji pogađa za 0:2.

U nastavku je prvo zaprijetio Rakitić u 47. minuti, da bi rezultat smanjio Messi na asistenciju Albe u 63. minuti.

Od tada je Barcelona pritiskala Valenciju, ali katalunjskoj momčadi ne ide.  Neymarov pokušaj u 71. minuti obranio je Alves, Rakitić je u 75. promašio zicer, a minutu prije kraja Pique je pucao pored lijeve stative.

Unatoč trećem porazu zaredom Barcelona je ostala na prvom mjestu, ali je Atletico  pobjedom protiv Granade osvojio isti broj boodva. Trećeplasirani Real Madrid ima samo bod mane, prvenstvo je postalo vrlo zanimljivo...

Prije nekoliko tjedana izgledalo je da će se Barcelona prošetati do nove titule prvaka.

BARCELONA: Bravo; Roberto, Pique, Mascherano, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar

VALENCIA: Barragan, Mustafi, Abdennour, Siqueira, Fuego, Parejo, Enzo Perez (60 Cancelo), Santi Mina (59 Alcacer), Rodrigo (Gaya), Andre Gomes

Utakmice 33. kola: Barcelona - Valencia 1:2 (Messi 63/ Mina 45, Rakitić 26-ag), Malaga - Athletic Bilbao 0:1 (Garcia 53), Sevilla - Deportivo 1:1 (Iborra 21/ Riera 82), Atletico Madrid - Granada 3:0 (Koke 15, Torres 59, Correa 83), Rayo Vallecano - Villareal 2:1 (Guerra 7, Miku 81/ Lopez 20)