Joan Laporta četvrti mandat nadmoćno dobio sa 68 posto glasova

Utorak, 17. ožujka 2026. 09:30 Napisao/la  SC
Joan Laporta  četvrti mandat nadmoćno  dobio sa 68 posto glasova
Foto: FCBarcelona/Facebook

Joan Laporta ponovo je izabran za predsjednika Barcelone, četvrti mandat nadmoćno je dobio sa 68 posto glasova.

Protukandidat Victor Font dobio je oko 30 posto glasova, preostali glasovi bili su nevažeći.

Predsjednika je biralo 48.500 članovima, odaziv od 42,34 posto nije baš pohvalan.

Laporta je prva dva mandata odradio između 2003. i 2010. godine, osvojio je sve što se moglo u razdoblju tijekom kojega je Leo Messi igrao najbolji nogomet u karijeri.

Prošli mandat bio je daleko najteži, Laporta je zatekao tešku situaciju klubu kada se vratio 2021. godine.

Barcelona se suočavala s ozbiljnim financijskim problemima s nestabilnom momčadi nakon što je otišao Josep Maria Bartomeu.

Laporta je pri kraju mandata opet složio vrhunsku momčad koju vodi Hansi Flick.

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.