El Clasico: Leo Messi odlučio spektakularni derbi u 92. minuti, Ivan Rakitić postigao atraktivan pogodak

Nedjelja, 23. travnja 2017. 23:08 Napisao/la  SC

Utakmica 33. kola: Real Madrid - Barcelona 2:3. Santiago Bernabeo nije se poklonio, ali se morao pokoriti kralju današnjeg nogometa!

Pogotkom Lea Massija u 92. minuti Barcelona je pobijedila Real Madrid u 266. El Clasicu!

Messi je ponovo bio središnja figura najvećeg nogometnog spektakla na svijetu, čudesni Argentinac dvama pogocima na Santiagu Bernabeu pokazao je zašto slovi jednim od najboljih nogometaša svih vremena.

Uzbudljivi El Clasico posebno će pamtiti Ivan Rakitić, koji je atraktivnim pogotkom u 73. minuti doveo Barcelonu u vodstvo, a nakon njegova dodavanja Messi je postigao prvi pogodak.

U 70. minuti u igru je ušao Mateo Kovačić, pa je hrvatski nogomet u zadnjih dvadesetak minuta El Clasica bio zastupljen trima reprezentativcima.

Real Madrid igrao je u najjačem sastavu, Barcelona je nastupila bez suspendiranog Neymara kojega je zamijenio Paco Alcacer.

Bale je ozljeđen napustio teren u 38. minuti, očito se prerano vratio na teren nakon ozljede koju je zadobio protiv Bayerna

Real Madrid bolje je izgledao u prvih pola sata, Ronaldo je već u 6. minuti bio u prilici.

U 20. minuti Ronaldov udarac s lijeve strane brani Ter Stegen, a u 28. minuti domaćin je poveo.

Marcelo je ubacio, Sergio Ramos izmaknuo pažnji obrani Barcelone, stoper Real Madrida nogom  je loptu poslao u stativu, lopta se odbila do Casemira koji je iz blizine zatresao mrežu - 1:0.

Pet minuta kasnije na scenu je stupio Messi, Barcelona je izjednačila!

Nakon povezane akcije Rakitić je idealno gurnuo loptu natrčalom Messiju, koji je projurio kaznenim prostorom domaćina kao da nema nikoga i elegantno poentirao - 1:1.

Majstorski potez Messija kao je probudio Barcelonu, koja je do kraj prvoga dijela bila opasnija.

U 44. minuti sudac je oprostio Casemiru očigledan crveni karton nakon starta na Messiju.

Casemiro je u 44. minuti trebao dobiti drugi žuti karton nakon što je prvi dobio u 12. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je rijetko viđena uzbuđenja, rezultatske preokrete, pregršt prilika, sjajne intervencije obaju vratara i nažalost, loše suđenje.

Počelo je prilikom Benzeme i izvanrednom reakcijom Ter Stegena, koji je obranio udarac glavom s tri metra.

U otvorenoj utakmici koja je Barcelonu vratila u prvenstvo, šanse su se redale na objema stranama.

Opasnija je bila Barcelona, Alcacer (56), Pique glavom (59) i Suarez (68) izvukli su iz Navasa izvanredne reakcije.

Na drugoj strani ove sezone briljantni Ter Stegen obranio je pokušaj Asensija (72) dok je Ronaldo (67) promašio "zicer" nakon Asensijeva dodavanja.

A onda je u 73. minuti sijevnula Rakitićeva ljevica, Navas nije mogao braniti siloviti i precizni udarac s 18 metara - 1:2.

U 77. minuti Sergio Ramos u letećem startu zamalo je promašio Messijeve noge, ali nije promašio crveni karton zbog brutalnog starta.

Real Madrid doimao se u izgubljenoj poziciji s desetoricom igrača, Pique (80) je propustio realizirati prvu meč-loptu.

Navas je uspio obraniti udarac sa 7 metara i održati domaćine u utakmici.

Nije Real Madrid oklijevao zbog igrača manje, nastavila su se uzbuđenja na objema stranama, hrabra igra domaćina donijela je novo izjednačenje.

U 86. minuti Marcelo je ubacio slijeva, a James Rodriguez zakucao loptu u mrežu pokraj Ter Stegena - 2:2.

Kraj utakmice je kada Messi kaže da je kraj!

U 92. minuti Roberto je loptu doveo  od jednog do drugog kaznenog prostora, Jordi Alba je ubacio slijeva, a Messi u trku poslao loptu uz samu vratnicu - 2:3!

Santiago Bernabeo nije se poklonio, ali se morao pokoriti kralju današnjeg nogometa!

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Ramos, Nacho, Marcel, Casemiro (70 Kovačić), Modrić, Kroos, Bale (38 Asensio), Benzema (82 J. Rodriguez), Ronaldo

BARCELONA: Ter Stegen, Roberto, Umtiti, Pique, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Messi, L Suarez, Alcacer (70 Gomes)

Marko Livaja igrao je za Las Palmas tri minute.

Ušao je u 83. minuti, a pocrvenio zbog prekršaja u 86. minuti!

Alen Halilović bio je u početnom sastavu Las Palmasa, igrao je do 77. minute.

Utakmice 33. kola: Real Madrid - Barcelona 2:3 (Casemiro 28, James Rodriguez 86/Messi 33, 90+2, Rakitić 73), Real Socidead - Deportivo La Coruna 1:0 (Willian Jose 28), Celta Vigo - Betis 0:1 (Brasanac 54), Las Palmas - Alaves 1:1 (Boateng 44/Ibai 61)