NJEMAČKO PRVENSTVO

Mandžukić i Lakić postigli po dva pogotka

Subota, 02. veljače 2013. 17:18 Napisao/la  SC

Utakmice 20. kola: Mainz - Bayern 0:3, HSV - Eintracht 0:2

Mario Mandžukić nastavio je sa sjajnim igrama u dresu Bayerna, hrvatski reprezentativac zabio je dva pogotka u pobjedi kod Mainza. Kod prvog gola za 0:2 Mandžukić je u 50. minuti iskoristio prizeman ubačaj Alabe.

Sedam minuta kasnije Lahm je sjajno ubacio s desnog boka, a  Mario Mandžukić glavom poentirao za 0:3. Bayern već 11 kola ne zna za poraz u Bundesligi, posljednji put Bavarci su u prvenstvu izgubili od Bayer Leverkusena 28. listopada prošle godine.

Wolfsburg i Augsburg odigrali su 1:1, Ivica Olić igrao je do 67. minute, dok je Ivan Perišić za vukove odigrao cijelu utakmicu.

Srđan Lakić postigao je oba pogotka za Eintracht, koji je u Hamburgu pobijedio HSV za koji je Milan Badelj igrao do odmora. Lakić se time vratio pogocima nakon bezmalo dvije godine.

Rezultati 20. kola: Fortuna Dusseldorf - Stuttgart 3:1 (Kruse 10', 37', Fink 76'/Gentner 60'),  Hoffenheim    - Freiburg 2:1 (Volland 10', 26'/Kruse 4'),  Mainz - Bayern 0:3 (Muller 41', Mandžukić 50', 57'), Schalke - Greuther Furth 1:2 (Bastos 47'/Klaus 52', Đurđić 90'),  Wolfsburg - Augsburg 1:1 (Naldo 23'/Moravek 25'), HSV - Eintracht 0:2 (Lakić 22, 36)

Mainz 0-3 Bayern Munich