NJEMAČKO PRVENSTVO

Muller s kreča zabio za pobjedu Bayerna

Subota, 19. prosinca 2015. 17:13 Napisao/la  SC

Rezultati 17. kola: Hannover - Bayern 0:1,  Koln - Borussia (D) 2:1

Nogometaši minhenskog Bayerna stigli su do petnaeste ovosezonske pobjede u sedamnaestom kolu njemačkog nogometnog prvenstva. U danu kada će španjolski strateg Pep Guardiola obznaniti gdje će sljedeće sezone nastaviti svoju trenersku karijeru njegov je sastav slavio na gostovanju u Hannoveru golom Thomasa Mullera u 40. minuti iz kaznenog udarca.

Pravo je iznenađenje priredio Koln koji je na svom stadionu u 90. minuti pogotkom Modestea preokrenuo rezultat protiv dortmundske Borussije, Domaći su pobijedili žuto-crne rezultatom 2:1 i zadali i m treći ovosezosnki poraz. Bayern tako sada ima velikih osam bodova prednosti uoči nastavka prvenstva krajem siječnja.

Još dvije utakmice završile su minimalnim pobjedama gostiju. Augsburg je zadao novi poraz HSV-u za kojeg je cijeli susret odigrao Ivo Iličević, dok je Bayer iz Leverkusena slavio kod Ingolstadta golom Javiera Hernandeza. Eintracht je pak na svom stadionu bio bolji od Werdera s 2:1.

Bundesliga - 17. kolo, rezultati: Hannover - Bayern 0:1 (Muller 40-11m), Ingolstadt - Bayer 0:1 (Hernandez 73), Eintracht - Werder 2:1 (Meier 31, Aigner 48/Pizarro 29), HSV - Augsburg 0:1 (Moravek 76), Koln - Borussia (D) 2:1 (Zoller 82, Modeste 90/Sokratis 18)