Bundesliga: Stuttgart u 92. minuti izbjegao kvalifikacije, Stanišić i Kramarić strijelci

Subota, 14. svibnja 2022. 17:36 Napisao/la  SC

Završila je Bundesliga, nogometaši Stuttgarta uspjeli su u posljednjem kolu sačuvati status bundesligaša, Endo je u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena domaćinima donio pobjedu u dvoboju s Koelnom.

Pobjedom nad Koelnom Stuttgart je na ljestvici preskočio Herthu, koja će tako morati kroz kvalifikacije tražiti svoje mjesto u Bundesligi, Arminia Bielefeld i Greuther Furth novi su drugoligaši.

Bayern je prvak, u Ligu prvaka idu još i Borussia Dortmund, Bayer Leverkuse i Red Bull Leipzig, Union Berlin i Freiburg igrat će Europsku ligu, Koeln Konferencijsku ligu.

Josip Stanišić postigao je pogodak za Bayern u gostujućem remiju kod Wolfsburga, Andrej Kramarić bio je strijelac za Hoffenheim, koji je potopljen na gostovanju u Moenchengladbachu.

Rezultati 34. kola: Arminia – Red Bull Leipzig 1:1 (Serra 70/Orban 90+3), Augsburg – Greuther Furth 2:1 (Caligiuri 11, Gregoritscch 85/Ngankam 24), Bayer Leverkusen – Freiburg 2:1 (Alario 54, Palacios 90+7/Haberer 88), Borussia Moenhengladbach – Hoffenheim 5:1 (Stindl 26, Plea 44, Hofmann 45+1, 68, Embolo 53/Kramarić 3), Borussia Dortmund – Hertha 1:1 (Haaland 68/Belfodil 18), Mainz – Eintracht 2:2 (Ingvartsen 10, 49/Tuta 26, Borre 35), Stuttgart – Koeln  2:1 (Kalajdžić 12, Endo 90+2/Modeste 60), Union Berlin – Bochum 3:2 (Promel 5, Awoniyi 25, 88/Zoller 55, Lowen 79), Wolfsburg – Bayern 2:2 (Wind 45, Kruse 58/Stanišić 17, Lewandowski 40)

Konačni poredak: Bayern 77, Borussia Dortmund 69, Bayer Leverkusen 64, Red Bull Leipzig 58, Union Berlin 57…