Bundesliga: Bayern pobijedio, Borussia (D) izgubila, Hoffenheim u kvalifikacije, Fortuna ispala iz lige

Subota, 18. svibnja 2013. 17:44 Napisao/la  SC

Rezultati 34. kola: Augsburg - Greuther Furth 3:1, Borussia (D) - Hoffenheim 1:2,  Eintracht - Wolfsburg 2:2, Freiburg - Schalke 1:2, HSV - Bayer (L) 0:1, Hannover - Fortuna 3:0, Borussia (M) - Bayern 3:4, Nurnberg - Werder 3:2, Stuttgart - Mainz 2:2

U subotu su odigrane utakmice posljednjeg, 34. kola njemačkog prvenstva, Schalke je potvrdio mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka, dok će Freiburg i Eintracht igrati Europsku ligu.

Augsburg je u posljednjem kolu izborio ostanak pobjedom nad Greuther Furthom, dok je Fortuna porazom kod Hannovera ispala u niži rang.

Uoči velikog finala Lige prvaka, Borussia Dortmund na domaćem travnjaku izgubila je od budućeg drugoligaša Hoffenheima i to nakon što je Salihović realizirao dva penala u zadnjih 15 minuta igre.  Hoffenheim je na taj način preskočio Fortunu i izborio dodatne kvalifikacije.

Bayern je pak kod Borussije Mönchengladbach gubio 0:2 nakon pet minuta, ali je zahvaljujući hat-tricku Riberyja upisao tri boda. Mario Mandžukić igrao je do 75. minute.

U remiju Eintrachta i Wolfsburga Ivica Olić za goste je igrao do 81. minute i asistirao Diegu za drugi gol, a Ivan Perišić zamijenjen je u 38. minuti.

HSV je izgubio od Bayera, Milan Badelj igrao je do 66. minute i zaradio je žuti karton, dok je Ivo Iličević ušao u igru za domaćina u 81. minuti i također zaradio opomenu.

Rezultati 34. kola: Augsburg - Greuther Furth 3:1 (Werner 30', Callsen-Bracker 55', Ji 75'/Trinks 62'), Borussia (D) - Hoffenheim 1:2 (Lewandowski 6'/Salihović 77'-11m, 82'-11m),  Eintracht - Wolfsburg 2:2 (Meier 36'-11m, Rodriguez 90'-ag/Polak 8', Diego 19'), Freiburg - Schalke 1:2 (Schmid 54'/Draxler 20', Schuster 58'-ag), HSV - Bayer (L) 0:1 (Kiessling 90'), Hannover - Fortuna 3:0 (Diouf 36', Ya 61', 76'), Borussia (M) - Bayern 3:4 (Stranzl 4', Hanke 5', Nordtveit 10'/Martinez 7', Ribery 19', 53', 59'), Nurnberg - Werder 3:2 (Nilsson 62', Polter 81', Pekhart 88'/Bruyne 37', 89'), Stuttgart - Mainz 2:2 (Wetklo 23'-ag, Boka 33'/Ede 17', Muller 42').