Bundesliga: Remi u Dortmundu, Hertha u Frankfurtu prosula dva gola prednosti u sudačkoj nadoknadi

Srijeda, 17. prosinca 2014. 22:01 Napisao/la  SC

Bundesliga - 16. kolo, rezultati: Borussia (D) - Wolfsburg 2:2, Eintracht - Hertha 4:4, Borussia (M) - Werder 4:1, Paderborn - Schalke 1:2, Hoffenheim - Bayern 0:1

Večerašnjim je susretima okončano šesnaesto kolo njemačkog nogomtnog prvenstva. Postignut je ove večeri čak dvadeset i jedan pogodak, najvaternije je bilo u Frankfurtu gdje su gledatelji vidjeli uzbudljivu završnicu susreta. Nominalno najzanimljiviji dvoboj odigran je na Signal Iduna Parku. Dortmundska Borussia tražila je bodove koji bi je odveli iz smrtonosne zone dok je Wolfsburg stigao u nadi kako bi pobjedom održao kakav-takav priključak s vodećim Bayernom. Momčadi su podjelile bodove odigravši 2:2. Domaćini vode preko Aubameyanga nakon osam minuta igre, no stvari na početak golom iz slobodnog udarca postavlja Kevin De Bruyne. Prednost Borussiji donosi Immobile u 76. minuti, no pet minuta prije kraja Naldo glavom nakon kornera postavlja na konačnih 2:2.

U Frankfurtu - ludnica. Završilo je 4:4 između Eintrachta i Herthe, treba reći da su gosti imali vodstvo od 0:3. Brooks u 21. minuti, Ben Hatira dvanaest minuta kasnije odnosno Schieber u 37. minuti donose gostima iz glavnog grada ugodnu prednost. Do poluvremena na 1:3 smanjuje Aigner (43). U nastavku se dogodio potpuni preokret. Najprije Seferović postavlja na 2:3, da bi Niemeyer pogodio za novi odmak deset minuta prije kraja. No Meier je s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi omogučio tek podjelu bodova.

Schalke je na gostovanju bio bolji od Paderborna, no nije se uspeo na ljestvici zahvaljujući golu Kiesslinga s kojim je Bayer slavio kod Hoffenheima. Na treće se mjesto visokom domaćom pobjedom protiv Werdera uspela Borussia iz Monchengladbacha.

U susretu Borussie i Wolfsburga u Dortmundu Ivan Perišić igrao je za goste do 86. minute kada ga je zamijenio Ivica Olić.

Bayern na čelu ljestvice sada ima čak jedanaest bodova prednosti pred najbližom pratnjom.

Bundesliga - 16. kolo: Borussia (D) - Wolfsburg 2:2 (Aubameyang 8, Immobile 76/De Bruyne 29, Naldo 85), Paderborn - Schalke 1:2 (Ayhan 31-ag/Choupo-Moting 44, Neustadter 78), Eintracht - Hertha 4:4 (Aigner 43, Seferović 58, Meier 90, 90+1/Brooks 21, Ben Hatira 33, Schieber 37, Niemeyer 80), Hoffenheim - Bayer 0:1 (Kiessling 79), Borussia (M) - Werder 4:1 (Kruse 32-11m, Wendt 38, Kramer 64, Hrgota 89/Junuzović 51)

Poredak: Bayern 42, Wolfsburg 31, Borussia (M) i Leverkusen 27, Schalke 26, Augsburg 24...