Bundesliga: Ivica Olić i Ivo Iličević teško poraženi od Herthe u njemačkoj prijestolnici

Subota, 03. listopada 2015. 17:31 Napisao/la  SC

Rezultati 8. kola: Borussia (M) - Wolfsburg 2:0, Hertha - HSV 3:0, Hoffenheim - Stuttgart 2:2, Hannover - Werder 1:0, Ingolstadt - Eintracht 2:0

U pet odigranih subotnjih utakmica osmog kola Bundeslige domaćini su upisali četiri pobjede, tek je Stuttgart izvukao bod. Najuvjerljivija je bila Hertha koja je s 3:0 slavila protiv HSV-a.

U 17. minuti domaćini su poveli preko Kaloua. Pitanje pobjednika riješio je Vedad Ibišević u razmaku od tri minute, od 76. do 78. minute, kada je prvo pogodio na asistenciju Cigercija, a kod drugog gola ga je poslužio Baumjohann. Ibišević je igrao cijelu utakmicu, kao i Spahić kod HSV-a. Iličević je kod gostiju u igru ušao u 62., a Olić u 74. minuti.

Hoffenheim i Stuttgart odigrali su 2:2. Domaćini su poveli iz jedanaesterca kojeg je skrivio Šunjić. Realizirao ga je Volland u 33. minuti. Švabe su izjednačili u 64. minuti preko Klimenta. Novo vodstvo domaćinu donio je Volland drugim golom u 77. minuti. Konačnih 2:2 postavio je Werner u 90. minuti.

Borussia Mönchengladbach je s 2:0 slavila protiv Wolfsburga, a istim je rezultatom Ingolstadt bio bolji od Frankfurta.

Bundesliga - 8. kolo, rezultati: Borussia (M) - Wolfsburg 2:0 (Nordtveit 75, Traore 79), Hertha - HSV 3:0 (Kalou 17, Ibišević 76, 78), Hoffenheim - Stuttgart 2:2 (Volland 33-11m, 77/Kliment 64, Werner 90), Hannover - Werder 1:0 (Sane 55), Ingolstadt - Eintracht 2:0 (Gross 78, Lex 85)