NJEMAČKO PRVENSTVO

HSV na Olićev pogon bježi iz ralja druge lige

Subota, 25. travnja 2015. 17:19 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Borussia (D) - Eintracht 2:0, HSV - Augsburg 3:2, Bayern - Hertha 1:0

Novu pobjedu upisali su zeleno-žuti na Signal Iduna Parku ove subote. Golovima Aubameyanga i Kagawe do 32. minute bio je arhiviran nezgodni Eintracht iz Frankfurta. Nogometaši iz Dortmunda četiri kola prije kraja tako imaju vrlo dobru poziciju za uhvatiti europsko natjecanje sljedeće sezone, nakon ove koja je po njih bila najturbulentnija u posljednjih nekoliko godina. Za hrvatski nogomet dobra je vijest da je u 30. kolu njemačkog nogometnog prvenstva konačno zabio i Ivica Olić. Načeo je Olić mrežu Augsburga na svom stadionu već nakon jedanaest minuta igre, a važne bodove sjevernjacima donio je Lassoga s dva pogotka. Hoffenheim je kao gost svladao Hannovera a bodove su podjelili Stuttgart i Freiburg odnosno Koln i Bayer. U tom je susretu posljednjih dvadeset i pet minuta odigrao i Tin Jedvaj, Bayern je u 42. minuti imao i kazneni udarac kojeg nije realizirao Calhanoglu.

Samo viša matematika može Bayernu ukrasti novi naslov državnog prvaka. Razlika nad drugoplasiranim Wolfsburgom popela se na petnaest bodova četiri kola prije kraja, no igrači iz vučjeg grada svoju obvezu u 30. kolu odrađuju tek u nedjelju. Pobjedu Bavarcima protiv berlinske Herthe donio je Bastian Schweinsteiger golom u 80. minuti.

Bundesliga - 30. kolo, rezultati: Borussia (D) - Eintracht 2:0 (Aubameyang 24-11m, Kagawa 32), HSV - Augsburg 3:2 (Olić 11, Lassoga 19, 71/Bobadilla 25, Werner 69), Hannover - Hoffenheim 1:2 (Stindl 24-11m/Modeste 1, Schipplock 83), Stuttgart - Freiburg 2:2 (Ginczek 24, Harnik 27/Petersen 58-11m, 85), Koln - Bayer 1:1 (Finne 83/Brandt 60), Bayern - Hertha 1:0 (Schweinsteiger 80)