Bundesliga: Bayern utrpao čak 8 komada HSV-u, Leverkusen i Wolfsburg postignuli 9 golova

Subota, 14. veljače 2015. 17:20 Napisao/la  SC

Utakmice 21. kola: Bayer Leverkusen - Wolfsburg 4:5, Bayern - HSV 8:0

Nogometaši Wolfsburga u samoj su završnici utakmice uspjeli pobijediti Bayer Leverkusen u gostima nakon doista dramatične utakmice u kojoj je palo devet golova.

Wolfsburg je krenuo opasno već nakon šest minuta igre kada je Dost zabio svoj prvi od tri gola. Na poluvremenu gosti su vodili 3:0, dva gola Dosta i jedan Nalda.

No, zatim u nastavku pravo buđenje Bayer Leverkusena. U 57. i 62. minuti Son smanjuje na 3:2, a dvije minute kasnije Dost povisuje prednost Wolfsburga na 4:2.

To kao da je razljutilo domaće nogometaše. Son upisuje svoj treći pogodak u 67. minuti, a pet minuta kasnije Bellarabi donosi izjednačenje. U 82. minuti Bayer Leverkusen ostao je bez Spahića koji je zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona.

Wolfsburg ipak u završnici dolazi do pobjede zahvaljujući četvrtom pogotku Nizozemca Bas Dosta u 90. minuti.

Hrvatski nogometaš Ivan Perišić nije bio ni na klupi Wolfsburga. Utakmicu je preskočio zbog ozljede. Vratar Dario Krešić utakmicu je odgledao na klupi Bayera, a Tin Jedvaj nije bio u sastavu.

BAYER LEVERKUSEN: Leno, Hilbert, Spahić, Papadopoulos, Boenisch, Bender (Rolfes 64), Castro, Bellarabi, Son, Calhanoglu (Brandt 46), Kiesling (Drmić 46)

WOLFSBURG: Benaglio, Vieirinha, Naldo, Knoche, Rodriguez, Luiz Gustavo, Arnold (Guilavogui 78), Caligiuri (Jung 90), De Bruyne, Schurrle (Hunt 71), Dost

Sa osmicom u mreži Bayern je "isprašio" Olićev HSV u Munchenu. Po dva su se puta u strijelce upisivali Muller i Gotze, hat-trick djelo je Robbena, a jednom je mrežu gostiju zatresao Lewandowski.

Ivic Olić napustio je igru već nakon 23. minute.

Utakmice 21. kola: Bayer Leverkusen - Wolfsburg 4:5 (Son 57, 62, 67, Bellarabi 72/ Dost 6, 29, 64, 90, Naldo 17), Bayern - HSV 8:0 (Muller 21, 55, Gotze 23, 88, Robben 36, 47, 69, Lewandowski 56), Borussia (M) - Cologne 1:0 (Xhaka 90), Hoffenheim - Stuttgart 2:1 (Firmino 30, Rudy 90/ Sakai 39), Werder - Augsburg 3:2 (Lukimya 16, Di Santo 23, Gebre Selassie 54/ Klavan 21, Werner 79), Borrusia (D) - Mainz 4:2 (Subotić 50, Reus 55, Aubameyang 71, Sahin 78/Soto 1, Malli 56), Eintracht - Schalke 04 1:0 (Piazon 65)