Bundesliga: Golijada u Bremenu, Werder vodio tri puta, a Wolfsburg odnio pobjedu

Nedjelja, 01. ožujka 2015. 19:31 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Werder - Wolfsburg 3:5

Pravu golijadu vidjeli su nogometni zaljubljenici u Bremenu. Iako je Werder poražen pred svojim navijačima od Wolfsburga, susret je bio prava nogometna ljepotica u kojoj je palo čak osam golova. Wolfsburg je slavio 5:3.

Sve je dobro počelo za domaće koji su poveli golom Junuzovića u 9. minuti. Caligiuri izjednačuje minutu kasnije, a Werder je u vodstvu ponovno u 16. minuti. Na novo izjednačenje čekalo se samo dvije minute kada Arnold pogađa za 2:2. Autogol Vierinhe dovodi Werder i treći puta u vodstvo u 28. minuti.

U nastavku Nizozemac Dost zabija dva gola u tri minute, a konačan rezultat postavlja Caligiuri u 53. minuti, samo dvije minute nakon drugog Dostova pogotka.

Zanimljivo, bremenska policija od petka je bila na najvišem nivou spreme. Razlog su bile prijetnje terorističkim napadom tijekom utakmice.

Ivan Perišić nije bio u sastavu Wolfsburga zbog ozljede.

WERDER: Wolf, Gebre Selasie, Prodl, Vestergaard, Sternberg (Garcia 86), Kroos (Makiadi 81), Fritz (Eggestein 77), Junuzović, Oztunali, Selke, Di Santo

WOLFSBURG: Benaglio, Vierinha (Jung 76), Naldo, Klose, Schafer, Luiz Gustavo, Guilavogui (Schurrle 64), Arnold, De Bruyne, Caligiuri, Dost (Bendtner 89)

Utakmice 23. kola: Werder - Wolfsburg 3:5 (Junuzović 9, Di Santo 16, Vierinha 28 ag/ Caligiuri 10, 53, Arnold 18, Dost 48, 51), Borussia (M) - Paderborn 2:0 (Johnson 18, Hermann 82)