Bundesliga: Borussia dvama pogocima Aubameyanga stigla do bodova protiv Ingolstadta

Subota, 30. siječnja 2016. 17:21 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola: Augsburg - Eintracht 0:0, Werder - Hertha 3:3, Darnstadt - Schalke 0:2, Borussia (D) - Ingolstadt 2:0, Bayer (L) - Hannover 3:0

Dortmundska Borussia dugo je lomila otpor Ingolstadta, ali sjajni Pierre-Emerick Aubameyang ipak je zabio u 78. pa 86. minuti, pa su žuti na pet bodova od Bayerna, uoči nedjeljnog sraza prvaka s Hoffenheimom. Aubameyang ima već 18 golova.

Utakmica će ostati zapisana i kao bundesligaški debi mladog Amerikanca s njemačkom putovnicom hrvatskog porijekla Christijana Pulisicha (17).

I Javier Hernandez Chicharito nastavio je u velikoj formi nakon što je zabio dva gola Hannoveru. Kiessling je načeo goste u 44. minuti, a Meksikanac najprije zabio u 63. iz jedanaesterca, a potom i u 87. Tin Jedvaj ušao je u 78. minuti, a Krešić je ostao na klupi.

Još jedan sjajni napadač iz Bundeslige opet je zabio: Schalkeov Max Meyer. On je u 43. minuti doveo goste u vodstvo, a Leroy Sane je u 53. zabio za 2:0. Mario Vrančić ušao je u 61. minuti, dok je Sead Kolašinac za Schalke igrao 90 minuta.

Werder je u dramatičnoj utakmici u zadnjih 15 minuta stigao dva gola zaostatka i spasio bod. Darida u 29. i Plattenhardt u 42. zabili su za 2:0 vodstvo Herthe, Bartels je u 67. smanjio, Kalou u 71. vratio na plus dva, ali najprije Pizarro u 75. iz jedanaesterca, potom i Garcia u 77. izjednačili su. . Vedad Ibišević igrao je za Herthu 86 minuta.

Bundesliga - 19. kolo, rezultati: Augsburg - Eintracht 0:0, Werder - Hertha 3:3 (Bartels 67, Pizarro 75-11m, Garcia 77/Darida 29, Plattenhardt 41, Kalou 71), Darnstadt - Schalke 0:2 (Meyer 43, Sane 53), Borussia (D) - Ingolstadt 2:0 (Aubameyang 77, 86), Bayer (L) - Hannover 3:0 (Kiessling 44, Hernandez 63-11m, 87), Werder - Hertha 3:3 (Bartels 67, Pizarro 75-11m, 77/Darida 29, Plattenhardt 41, Kalou 7), Stuttgart - HSV 2:1 (Hunt 66-ag, Kravets 88/Rudnevs 75)