NJEMAČKO PRVENSTVO

Reusova tri pogotka za tri boda Borussije

Subota, 16. veljače 2013. 17:23 Napisao/la  SC

Rezultati 22. kola: Borrusia D. - Eintracht 3:0, Bayer (L) - Augsburg 2:1, Fortuna - Greuther Furth 1:0, HSV -  Borussia (M) 1:0,  Mainz - Schalke 2:2, Werder - Freiburg 2:3

Bundesliga – 22. kolo

BORUSSIA DORTMUND – EINTRACHT 3:0

Stadion Signal Iduna Park. Gledatelja: 80.000

Sudac: Felix Brych

Strijelac: 1:0 Reus (8), 2:0 Reus (10), 3:0 Reus (65)

Žuti kartoni: Schieber, Subotić (Borussia D.), Lakić, Inui (Eintracht)

Crveni karton: Schieber (37, drugi žuti), Inui (74, drugi žuti)

BORUSSIA (D): Weidenfeller, Subotić, Hummels, Schmelzer, Piszczek, Bender, Götze (82 Leitner), Blaszczykowski (66 Großkreutz), Reus, Gündogan (89 Sahin), Schieber

EINTRACHT: Trapp, Zambrano, Jung, Anderson, Oczipka, Meier, Inui, Schwegler, Rode (80 Celozzi), Aigner (60 Occean), Lakić (78 Matmour)

Dvama pogocima Marca Reusa za samo dvije u prvih deset minuta, Borussia je rano stekla nedostižnu prednost i pravo na rasterećeni nogomet. Izgledalo je da se Eintrachtu ne piše dobro, malo momčadi na svijetu mogu izdržati pritisak razigranih domaćina na Iduna Parku.

Međutim, gostima je najviše pomogao Julius Schieber, koji je za četiri minute zaradio dva žuta kartona čime je Eintracht stekao prednosti od igrača više. U utakmici protiv Borussije igrač više i nije neka prednost za momčad poput Eintrachta.

U 65. minuti Reus je postigao hat-trick nakon druge Gotzeove asistencije čime je utakmica rezultatski zaključena. U 74. minuti Inui je dobio drugi žuti karton, u preostalih dvadesetak minuta brojčano izjednačene momčadi igrale su da vrijeme prođe.

Srđan Lakić igrao je do 78. minute onoliko koliko je mogao protiv nadmoćne obrane domaćih.

Rezultati 22. kola: Borrusia D. - Eintracht 3:0 (Reus 8, 10, 65), Bayer (L) - Augsburg 2:1 (Kiessling 26',  Bender 75'/Mölders 90'), Fortuna - Greuther Furth 1:0 (Bellinghausen 19'), HSV -  Borussia (M) 1:0 (Van der Vaart 24'),  Mainz - Schalke 2:2 (Ivanschitz 27', Pospech 63'/Bastos 42', 83'), Werder - Freiburg 2:3 (Petersen 40', 65'/ Kruse 36', Caliguri 54'-11m, Ginter 71'),