NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayer Leverkusen iz poraza do pobjede nad Stuttgartom

Subota, 24. listopada 2015. 17:33 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Bayern - Koln 4:0, Bayer Leverkusen - Stuttgart 4:3,

Uzbudljivu golijadu priredili su nogometaši Bayer Leverkusena i Stuttgarta u derbiju 10. kola.Domaći su se vratili nakon što su gubili čak 3:1 i na kraju osvojili sva tri boda.

Didavi je pucao pored desne stative u 5.minuti. U 19. minuti Harnik šalje loptu u šesnaesterac, no Leno dobro reagira i prekida napad. U 35. minuti Didavi je izveo slobodan udarac sa 25 metara, lopta je išla prema lijevom kutu, no Leno je obranio.

Stuttgart je poveo u petoj minuti nastavka golom Harnika koji je odbijanac pospremio u mrežu. Četiri minute kasnije već je 0:2 zahvaljujući Didaviu koji je precizan centaršut s ruba šesnaesterca pretvorio u pogodak. Bayer Leverkusen vodstvo smanjuje u 57. minuti golom Bellarabia.

No, tri minute kasnije već je 3:1 za Stuttgart. Werner precizno poslužuje Ruppa koji zabija iz blizine. No domaći se ne predaju. Boenisch zabija za 2:3 nakon Bellarabieve asistencije u 70. minuti, a izjednačenje minutu kasnije donosi Chicharito. Pobjedu Leverkusenu donio je Mehmedi u 89. minuti.
Rezervni vratar Krešić je pobjedu svoje momčadi gledao sa klupe.

BAYER LEVERKUSEN: Leno, Boenisch, Toprak (67 Papadopoulos), Tah, Wendell, Mehmedi, Kampl, Calhanoglu, Brandt (57 Bellarabi), Kiessling (87 Yurchenko), Chicharito

STUTTGART: Tyton, Klein, Šunjić, Baumgartl, Insua, Gruezo (46 Ferati), Schwaab, Rupp, Didavi, Harnik, Werner (85 Kliment)

Utakmice 10. kola: Bayern - Koln 4:0 (Robben 35, Vidal 40, Lewandowski 62, Mueller 77), Darmstadt - Wolfsburg 0:1 (Caligiuri 78), Hannover - Eintracht 1:2 (Klaus 51/ Stendera 57, 66), Bayer Leverkusen - Stuttgart 4:3 (Bellarbi 57, Boenisch 70, Chicharito 71, Mehmedi 89/ Harnik 50, Didavi 54, Rupp 60), Mainz - Bremen 1:3 (Muto 90/ Ujah 39, 44, Bartels 45), Ingolstadt - Hertha 0:1 (Weiser 11)