NJEMAČKO PRVENSTVO

Borussia Dortmund torpedirala Freiburg

Subota, 16. ožujka 2013. 18:13 Napisao/la  SC

Rezultati 26. kola: Borussia (D) - Freiburg 5:1, HSV - Augsburg 0:1, Hoffenheim - Mainz 0:0, Nurnberg - Schalke 3:0, Werder - Furth 2:2

Nogometaši Borussije Dortmund torpedirali su s 5:1 Freiburg u subotnjim utakmicama 26. kola Bundeslige. Gosti su poveli golom Schmida u 28. minuti. Međutim, tada se probudila domaća momčad i do kraja susreta na krilima dvostrukih strijelaca Sahina i Lewandowskog. Peti pogodak djelo je Bittencourta.

Neočekivanu pobjedu ostvario je Augsburg na gostovanju kod HSV-a. Jedini pogodak na utakmici postigao je Callsen-Bracker u osmoj minuti. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Rezultati 26. kola: Borussia Dortmund - Freiburg 5:1 (Lewandowski 41, 45, Sahin 44, 72, Bittencour 78/Schmid 28), HSV - Augsburg 0:1 (Callsen-Bracker 8), Hoffenheim - Mainz 0:0, Nurnberg - Schalke 3:0 (Feulner 31, Esswein 69, Frantz 87), Werder - Greuther Furth 2:2 (Hunt 47-11m, 70-11m/Fürstner 56, Petsos 62)