AUDI CUP 2013

Mandžukić donio prvi trofej Pepu Guardioli

Četvrtak, 01. kolovoza 2013. 23:09 Napisao/la  SC

Finale: Bayern - Manchenster City 2:1. Mandžukić u 73. minuti odlučio pobjednika

Bayern je pobjednik Audi Cupa 2013 godine postao zahvaljujući Mariju Mandžukiću. Hrvatski reprezentativac ušao u igru u drugom poluvremenu finalne utakmice protiv Manchester Cityja, na stanoviti način iznudio kazneni udarac za izjednačenje na 1:1 i nakon toga pogodio za pobjedu 2:1. Kakva ironija! Pep Guardiola osvojio je prvi trofej na klupi Bayerna zahvaljujzći Mandžukiću!

Mandžukić je u 57. minuti je ušao umjesto Thiaga Alcantare. U 61. minuti Alvaro Negredo doveo je City u vodstvo! Četiri minute kasnije, Mandžukić je bio u duelu sa Zabaletom, kada je Cityjev igrač u šesnaestercu rukom izbacio loptu u korner. Müller je pogodio s bijele točke za 1:1!

U 73. minuti Mandžukić je zabio za preokret 2:1! Udarcem glavom na ubačaj s desnog boka osigurao je Bayernu pobjedu.