Manuel Jimenez početkom godine vratio se u AEK. Španjolski stručnjak prvi put je postao trener grčkog kluba 2010. godine, kada je na klupi naslijedio Dušana Bajevića, današnjeg direktora AEK-a.
Jimenez je nekadašnji španjolski reprezentativac, cijelu igračku karijeru proveo je u Sevilli gdje je prvo radio u školi nogometa, a onda 2017. godine postao prvi trener umjesto Juandea Ramosa, koji je otišao u Tottenham.
Radio je dvije sezone kao trener Zaragoze, pa otišao u katarski Al-Rayyan, koji danas vodi Michael Laudrup. Godinu i pol dana bio je bez posla prije nego što se vratio u AEK.
Manuel Jimenez preferira španjolski način igre, što znači da voli posjed lopte. Koliko će AEK posjedovati loptu u današnjoj utakmici na Rujevici ovisi o igračima Rijeke:
- Rijeka je odigrala odličnu utakmicu u Pireju. I onu na Rujevici, a u Ligu prvaka nisu prošli zbog sitnih pogrešaka. U utakmici protiv Cibalije vidjelo se da je Rijeka jaka momčad i da trebamo odigrati dobru utakmicu ako želimo ostvariti dobar rezultat. Meni je važno da odigramo dobro, da se pokažemo u dobrom svjetlu, a krajnji rezultat će pokazati tko je bio bolji. U našoj skupini Milan slovi kao favorit, ali on taj svoj status mora dokazati na terenu. Svaka je utakmica važna, a ne samo ova današnja. Na terenu ćemo vidjeti koje će ekipe izboriti iduću fazu natjecanja, rekao je Jimenez.
Svoju trenersku filozofiju sažeo je u rečenici kojom je odgovorio na pitanje u kakvom će sustavu igrati:
- Više vjerujem u momčad nego u sustav, rekao je Jimenez, koji ima dobra hrvatska iskustva budući da je 2010. godine na klupi AEK-a pobijedio Hajduk (3:1) na Poljudu.
Uroš Ćosić igrao je s Darijom Župarićem u Pescari. Ćosić je ljetos stigao u AEK:
- Čuli smo se odmah nakon izvlačenja, ostali smo u kontaktu i baš mi je drago da ću ga vidjeti. Tim više što igramo na istim pozicijama. Igrao sam i s Vešovićem, ali s Darijom sam baš ostao u prijateljskim odnosima, rekao je Ćosić.