Europska liga: Sevilla u osmini finala, Šahtar i Lazio ispali

Četvrtak, 27. veljače 2014. 23:06 Napisao/la  SC

Dnipro je izgubio od Tottenhama, a Dinamo Kijev okončao je nastup remijem protiv Valencije

Nogometaši Seville pobijedili su Maribor i prošli u osminu finala, dok su svoj nastup okončali Šahtar, Ajax i Lazio. Ivan Rakitić odigrao je zapaženih devedeset minuta u pobjedi Seville. Šahtar je neočekivano ispao od Viktorije, Darijo Srna igrao je 90 minuta u porazu, Eduardo je utakmicu gledao s klupe.

Dnipro je ispao nakon poraza kod Tottenhama (1:3), a Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za goste. Dinamo Kijev remizirao je kod Valencije odigravši 0:0 i Španjolci su prošli dalje zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici (2:0). Ognjen Vukojević odigrao je cijeli susret za kijevski sastav i zaradio je žuti karton.

Rezultati uzvratnih utakmice šesnaestine finala Europske lige: Rubin – Betis 0:2 (1:1), Sevilla – Maribor 2:1 (2:2), Salzburg – Ajax 3:1 (3:0), Basel – Maccabi Tel Aviv 3:0 (0:0), Eintracht Frankfurt – Porto 3:3 (2:2), Ludogorec – Lazio 3:3 (1:0), Šahtar – Viktoria Plzen 1:2 (1:1), Napoli – Swansea 3:1 (0:0), AZ Alkmaar - Liberec 1:1 (1:0), Benfica - PAOK Thessaloniki 3:0 (1:0), Fiorentina - Esbjerg 1:1 (3:1), Genk - Anzhi Makhachkala 0:2 (0:0), Lyon - Chornomorets 1:0 (0:0), Tottenham - Dnipro 3:1 (0:1), Trabzonspor - Juventus 0:2 (0:2), Valencia - Dinamo Kijev 0:0 (0:2).