Europska liga: Sevilla eliminirala Betis nakon jedanaesteraca, Porto izbacio Napoli

Četvrtak, 20. ožujka 2014. 23:21 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice osmine finala Europa lige: Napoli - Porto 2:2 (2:3), RB Salzburg - Basel 1:2 (1:2), Betis - Sevilla 3:4, nakon jedanaesteraca

Noogmetaši Seville uspjeli su eliminirati gradskog rivala nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U petoj seriji Rakitić je mirno zatresao mrežu, a vratar Seville Bastos obranio je udarac Nonu. Sevilla je u regularnom dijelu nadoknadila dva pogotka zaostatka iz prve utakmice iako je Betis stvorio nekoliko izglednih prilika, u produžecima nije bilo ni snage ni volje za velika djela.

Sve je za Napoli izgledalo vrlo obećavajuće do 70. minute. Imali su Napolitanci prednost 1:0, dobro su igrali, stvarali su prilike, vratar Fabiano bio je daleko najbolji igrač gostiju. A onda se dogodio napad gostiju, Ghilas je u 70. postigao pogodak koji je Portu donio veliku prednost. Quaresma je šest minuta kasnije samo dovršio posao.

Basel je pobjedom u Salzburgu osigurao prolaz u četvrtfinale.

NAPOLI: Reina, Henrique, Fernandez, Albiol, Ghoulam; Inler, Behrami; Mertens (Callejon 83), Pandev (Hamsik 68), Insigne; Higuain (Zapata 78)

PORTO: Fabiano, Danilo, Mangala, Reyes, Ricardo; Carlos Eduardo (Josué 63), Fernando, Defour; Varela (Ghilas 66), Martinez, Quaresma (Lica 80)

Uzvratne utakmice osmine finala Europa lige: Napoli - Porto 2:2 (2:3) (Pandev 21, Zapata 90+1/Ghilas 70, Quaresma 76), RB Salzburg - Basel 1:2 (1:2) (Soriano 22/Streller 50, Sauro 60), Betis - Sevilla 3:4, nakon jedanaesteraca (2:2) (Reyes 20, Bacca 75)