Europska liga: Edinson Cavani s četiri pogotka slomio Dnjipro i donio pobjedu Napoliju

Četvrtak, 08. studenog 2012. 21:10 Napisao/la  SC

Cavani je u 13 minuta od 77. do 90.  zabio tri pogotka i donio Napoliju pobjedu protiv Dnjipra (4:2). Inter slavio kod Partizana, Dejan Lovren upisao 90 minuta u pobjedi Lyona na gostovanju kod Athletica

Nogometaši Napolija svladali su 4:2, a najzaslužniji za pobjedu talijanskog sastava je Edinson Cavani koji je postigao čak četiri pogotka. Gosti su u 52. minuti nakon pogotka Zozulyje imali vodstvo 2:1, ali Cavani je, uz pogodak iz sedme minute, u trinaest minuta još triput zatresao mrežu (77', 88', 90').

Iznenađenje je priredila Academica koja je na domaćem terenu pobijedila prošlogodišnjeg pobjednika Europske lige Atletico Madrid 2:0, dok je švicarski Young Boys slavio kod Udinesea 3:2.

Inter je na gostovanju svladao Partizan 3:1, Marko Livaja igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Antonio Cassano. Odličnu utakmicu odigrali su Athletic Bilbao i Lyon (2:3), domaćin se iz zaostatka 0:2 vratio pogocima  Herrere (48') i Aduriza (55'-11m), ali Francuzi su na kraju stigli do tri boda pogotkom Lacazettea u 63. minuti. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Lyon zaradivši žuti karton.

Skupina A: Anži Makhačkala - Liverpool 1:0, Udinese - Young Boys 2:3.

Skupina B:  Academica - Atletico (M) 2:0, Viktoria - Hapoel Tel Aviv 4:0.

Skupina C: Fenerbahče - AEL Limassol 2:0, Marseille -  Borussia (M) 2:2

Skupina D: Bordeaux - Maritimo 1:0, Club Brugge  - Newcastle 2:2.

Skupina E: Kopenhagen - Stuttgart 0:2, Molde - Steaua 1:2.

Skupina F: AIK - PSV 1:0, Napoli - Dnjipro 4:2.

Skupina G: Basel - Videoton 1:0, Sporting - Racing 1:1.

Skupina H: Neftči - Rubin 0:1, Partizan - Inter 1:3.

Skupina I: Athletic Bilbao - Lyon 2:3,  Ironi Kiryat - Sparta Prag 1:1.

Skupina J: Lazio - Panathinaikos 3:0, Tottenham - Maribor 3:1.