Liga prvaka: Liverpool pobijedio u Madridu, Griezmann postigao dva pogotka i pocrvenio

Utorak, 19. listopada 2021. 23:24 Napisao/la  SC

Inter prvi uspio pobijediti Sheriff, Real Madrid  pregazio Šahtar u drugom poluvremenu, Milan doživio treći poraz

Antoine Griezmann zbog ovoga  dobio crveni karton
Antoine Griezmann zbog ovoga dobio crveni karton

Liga prvaka - 3. kolo

Najzanimljivija utakmice večeri odigrana je u Madridu, gdje je Liverpool pobijedio Atletico u uzbudljivoj utakmici.

Liverpool je furiozno poveo 2:0, ali se Atletico brzo pribrao i izjednačio dvama pogocima raspoloženoga Griezmanna.

Francuski reprezentativac preporodio se otkada se vratio u Madrid iz Barcelone, u prvom dijelu imao je još jednu veliku priliku, Alisson je obranio u situaciji jedan na jedan.

Taktika Diega Simeonea koju Jurgen Kloop otvoreno ne podnosi pokazala se vrlo učinkovitom, Luis Suarez sjedio je na klupi do 80. minute, Simeone nije htio riskirati, Liverpool je u prvom dijelu ostvario posjed lopte od 72 posto.

Ništa to nije značilo, Atletico je djelovao opasnije sve do 52. minute, kada je Griezmann dobio crveni karton nakon brutalnog starta, nogom je slučajno pogodio glavu Firminia.

Nije Liverpool uspio stvoriti izglednu šansu s igračem više, ali je uspio iznuditi kazneni udarac, Hermoso je nepotrebno gurnuo Jotu, Salah je postigao pogodak iz kaznenog udarca.

Pred kraj utakmice sudac je dosudio kazneni udarac zbog Jotina guranja u svom kaznenom prostoru, VAR je poništio sučevu odluku.

Porto je uspio pobijediti Milan, koji je doživio treći poraz nakon što nije uspio postići pogodak.

Utakmicu je počeo Giroud kojega je zamijenio Ibrahimović, Ante Rebić nije igrao zbog ozljede.

Real Madrid je pregazio Šahtar u drugom poluvremenu, Luka Modrić igrao je do 78. minute.

Inter je prvi uspio pobijediti Sheriff, Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u početnoj postavi, obojica su izašli u 85. minuti.

PSG je pobijedio RB Leipzig u utakmici tijekom koje pariška momčad nije baš oduševila.

Naprotiv, RB Leipzig je preokrenuo vodstvo domaćina i počeo gospodariti terenom, kada  su Mbappe i Messi iskoristili veliku pogrešku gostujuće obrane, Messi je izjednačio 2:2.

Messi je odlučio pobjednika nakon što je Mbappe iznudio jeftini kazneni udarac.

U sudačkoj nadoknadi Mbappe je loptu s bijele točke poslao preko vratiju nakon što je Gvardiol skrivio kazneni udarac.

Manchester City još je jednom pokazao kako je nogomet jednostavna igra kada ga igraju vrhunski igrači, Club Brugge je imao status promatrača.

Domagoj Vida igrao je za Bešiktaš u domaćem porazu od Sportinga, koji je ostvario prvu pobjedu i zadržao šansu boriti se za drugo mjesto.

Skupina A: Club Brugge - Manchester City 1:5 (Vanaken 81/Cancelo 30, Mahrez 43-11m, 84, Walker 53, Palmer 67), PSG - RB Leipzig 3:2 (Mbappe 9, Messi 67, 74-11m/An. Silva 28, Mukiele 57)
Poredak: PSG 7, Manchester City 6, Club Brugge 4, RB Leipzig 0

Skupina B: Porto - Milan 1:0 (Diaz 65), Atlético - Liverpool 2:3 (Grizmann 20, 34/Salah 8, 76-11m, Keita 13)
Poredak: Liverpool 9, Atletico 4, Porto 4, Milan 0

Skupina C: Bešiktaš - Sporting 1:4 (Larin 24/Coates 15, 27, Sarabia 44-11m, Paulinho 89), Ajax - Borussia Dortmund 4:0 (Reus 11-ag, Blind 25, Antony 57, Haller 72)
Poredak: Ajax 9, Borussia (D) 6, Sporting 3, Bešiktaš 0

Skupina D: Inter - Sheriff 3:1 (Džeko 34, Vidal 58, de Vrij 67/Thill 52), Šahtar - Real Madrid 0:5 (Kryvtsov 37-ag, Vicinus Junior 51, 56, Rodrygo 65, Benzema 90+1)
Poredak: Sheriff 6, Real Madrid 6, Inter 4, Šahtar 1