Liga prvaka: Barcelona na Etihadu održala tika-taka lekciju Manchester Cityju

Utorak, 18. veljače 2014. 22:46 Napisao/la  SC

Prve utakmice 1/8 finala: Manchester City - Barcelona 0:2, Leverkusen - PSG 0:4.  Parižani nadmoćno u Leverkusenu osigurali nastup u četvrtfinalu

Barcelona i PSG došli su do pobjeda na gostovanjima, kojima su jednom nogom već u četvrtfinalu Lige prvaka. Poslasticu večeri odigrali su na Etihadu Manchester City i Barcelona. Igralo se vrlo čvrsto i tvrdo, obje momčadi imale su svojih prigoda, a ključan trenutak zbio se kada je Demichelis neoprezno startao na Messija na rubu kaznenog prostora. Sudac Eriksson pokazao je na bijelu točku s koje Messi ne griješi i u 54. minuti dovodi Barcelonu u vodstvo.

Barcelona je apsolutno zaslužila pobjedu, pokazavši gledateljima na Etihadu kako izgleda izvorna verzija „tika-taka“ nogometa. Ako se prije utakmice spekuliralo da je Manchester City „mala Barcelona“ zbog sličnog načina igre, utakmica je pokazala da je velika Barcelona nedostižan uzor.

Za još mirniji uzvrat u Barceloni pobrinuo se Dani Alves pogotkom u smiraju susreta. U tipičnoj Barceloninoj akciji pospremio je Brazilac lagano loptu iza leđa Joea Harta za pobjedu svoje momčadi na Etihadu.

MANCHESTER CITY: Hart - Clichy, Demichelis, Kompany, Zabaleta - Kolarov (57 Lescott), Yaya Toure, Fernandinho, Jesus Navas (57 Nasri) - Silva - Negredo (74 Džeko)

BARCELONA: Valdes - Jordi Alba, Mascherano, Pique, Dani Alves - Fabregas (86 Sergi), Busquets, Xavi - Iniesta, Sanchez (74 Neymar) - Messi

Manchester City - Barcelona 0:2 (Messi 54-11m, Dani Alves 90)

Dok je Barcelona domaćinima iz Manchestera zabila dvaput, Paris Saint-Germain je na BayAreni apotekarima dao četiri pogotka. Već nakon tri minute Blaise Matuidi nakon izvrsnog upošljavanja Verattija sam izbija pred Lena i pogađa za rano vodstvo. Do kraja susreta dvaput je zabio Zlatan Ibrahimović. Najprije je realizirao kazneni udarac kada Spahić radi nepromišljen potez u 39. minuti i zarađuje prvi žuti karton. Ibrahimović rijetko griješi, nije Leno ponovno imao šanse.

Samo tri minute kasnije nova majstorija švedskog napadača. Volejom probija domaća vrata i zakucava za 3:0 i miran uzvrat na Parku prinčeva. Četvrti čavao u lijes momčadi iz Leverkusena zabija Cabaye pred kraja susreta, lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Od šezdesete minute Bayer je igrao s igračem manje kada je Spahić dobio drugi žuti karton. O nadmoći gostiju govori podatak da su Nijemci u cijelom susretu uspjeli uputiti samo tri udarca, od čega tek dva u okvir gola.

BAYER: Leno - Guadrado, Toprak, Spahić, Hilbert - Castro, Rolfes (46 Reinartz), Bender - Son (46 Brandt), Sam (62 Wollscheid) - Kiessling

PSG: Sirigu - Maxwell, Thiago Silva, Alex, van der Wiel - Matuidi (67 Matuidi), Motta, Veratti - Lavezzi (76 Pastore), Lucas - Ibrahimović

Bayer Leverkusen - PSG 0:4 (Matuidi 3, Ibrahimović 39-11m, 42, Cabaye 88)