Dinamo napunio mrežu Astane u Maksimiru, Luka Ivanušec ostvario hat-trick

Utorak, 25. srpnja 2023. 21:59 Napisao/la  SC

Dinamo je napunio mrežu Astane u prvoj europskoj utakmici ove sezona zahvaljujući Luki Ivanušecu, koji je ostvario prvi hat-trick u Ligi prvaka.

Ako je Ivanušec htio pokazati koliko vrijedi, nije mogao odabrati bolju utakmicu na početku sezone, Liga prvaka najbolji je izlog za igrače.

Dinamo je poveo Petkovićevim pogotkom uz dosta sreće, lopta je zapela u bloku i promijenila smjer.

Ivanušec je dvama pogocima do odmora ubio  nadu kazahstanskoj momčadi da će nastaviti natjecanje u Ligi prvaka, prvoga je postigao udarcem s ruba kaznenog prostora nakon okomitog ulaska, drugoga je postigao udarcem glavom na drugoj vratnici.

U 56. minuti Ivanušec je atraktivnim udarcem s 18 metara rezultatski zaključio utakmicu u nastavku koje je Astana stvorila jednu izglednu priliku (Jovančić 70), ali su na kraju gosti dobro prošli, mogli su primiti još koji pogodak (Baturina 74).

Omjer udaraca u okvir vratiju (9:0) najbolje ukazuje kakva se utakmica igrala u Maksimiru.

DINAMO: Livaković, Moharrami, Ristovski, J. Šutalo, Ljubičić, Bulat (71 Mihajličenko), Mišić, Špikić (71 Menalo), Baturina (80 Marin), Ivanušec (90+4 Sučić), Petković (80 Emreli)

ASTANA: Čondrić, Maročkin, Tomašević, Amanović, Hovhanisjan, Ebong, Bejsebekov (60 Jovančić), Vorogovskij (83 Dosmagambetov), Tomasov, Darboe (83 Aimbetov), Ourega (68 Astanov)

Prva utakmica 2. pretkola Lige prvaka: Dinamo - Astana 4:0 (Petković 36, Ivanušec 41, 43, 56)