Liga prvaka: Domagoj Vida presudio Dinamu pogotkom u 100. minuti utakmice

Subota, 19. kolovoza 2023. 22:56 Napisao/la  SC

AEK je eliminirao Dinamo iz Lige prvaka u rijetko viđenoj dramatičnoj završnici, Domagoj Vida presudio je Dinamu pogotkom u 100. minuti!

Dinamo je do 92. minute bio u play-offu, a onda je uslijedila šokantna završnica.

U 92. minuti Petković je odbio loptu glavom do Arauja, koji je ostao sam na 12 metara i efektnim volejem osigurao AEK-u produžetke.

U 95. minuti lopta je pogodila u ruku Ljubičića, VAR je potvrdio kazneni udarac.

U 99. minuti Livaković je obranio kazneni udarac Garciji, na odbijenu loptu natrčao je Vida i udarcem glavom eliminirao Dinamo.

Nije se Vida pretjerano veselio zbog poštovanaj prema Dinamu, ali je u trans bacio navijače AEK-a

Dinamo je u neprijateljskom okruženju igrao hrabro, uspio je preokrenuti rezultat nakon poraza (1:2) u Zagrebu.

Šutalo je u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela bio najprisebniji i najbliži loptu koju je Stanković odbio - 0:1

U 65. minuti Petković je maestralno odigrao Ljubičiću, koji je utrčao iza leđa stopera grčke momčadi i u padu slijeva loptu poslati u mrežu - 0:2.

Dominik Livaković iskazao je najvišu klasu isto kao u prvoj utakmici, vratar Dinama obranio je nekoliko teških udaraca i kazneni udarac, ali nije bilo dovoljno.

AEK: Stanković, Rota, Vida, Moukoudi, Hajsafi, Jonsson, Szymanski (66 Gaćinović), Amrabat (66 Eliasson), Pineda, Zuber (66 Araujo), Garcia

DINAMO: Livaković, Moharrami, Ristovski, Šutalo, Mihajličenko, Mišić, Ljubičić, Špikić (86 Marin), Bulat, Ivanušec, Petković

Uzvratna utakmica 3. pretkola Lige prvaka: AEK - Dinamo 2:2 (Araujo 90+2, Vida 90+10/Šutalo 45+1, Ljubičić 65)