Kvalifikacije za SP: Islanđani u 96. minuti do pobjede, Ukrajina ispustila 2:0 protiv Turske

Četvrtak, 06. listopada 2016. 22:52 Napisao/la  SC

Skupina I 2. kolo: Turska - Ukrajina 2:2, Island - Finska 3:2

Turska je nakon velikog boda u Zagrebu u Konyji dočekala Ukrajinu i uspjela iščupati bod.

Učenik Andriy Ševčenko ipak nije pobijedio učitelja Fatiha Terima, a bio je tako blizu.

Legendarni Turčin trenirao je Ševčenka 2001. godine u Milanu.

Ukrajinci su u razmaku od samo dvije minute sa dva pogotka šokirali domaćine koje je u utakmicu vratio Tufan u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Prvi pogodak postigao je Jarmolenko iz jedanaesterca u 24. minuti, a onda je Kravets dvije minute kasnije nakon sjajne akcije šalje loptu uz samu lijevu stativu za velikih 0:2.

U smiraj prvoga dijela Hakan Calkanoglu izveo je korner, najviše je skočio Tufan i loptu zakucao u mrežu pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:2.

Upravo je Hakan Calkanoglu iz jedanaesterca u 81. minuti svojoj momčadi donio bod.

TURSKA - UKRAJINA 2:2

TURSKA: Babacan, Ozbayrakli, Toprak, Balta, Erkin, Mor, Tufan, Topal, Calhanoglu, Unal, Tosun.

UKRAJINA: Pjatov, Butko, Kučer, Ordets, Sobol, Jarmolenko, Zimčenko, Stepanenko, Kovalenko, Konoplyanka, Kravets.

Zanimljivu i sadržajnu utakmicu odigrali su u Reykjaviku Island i Finska.

Na kraju je Island velikim preokretom stigao do pobjede od 3:2 iako je na ulasku u 90. minutu na semaforu stajalo 1:2.

Heroj Islanda zove se Ragnar Sigurdsson, branič Fulhama koji im je u 96 minuti donio pobjedu kojoj se nisu nadali.

U 21. minuti poveli su gosti a strijelac je bio Teemu Pukki, koji je glavom nakon centaršuta veznjaka Karija Arkivuoa s desne strane bio precizan - 0:1!

Igrala se 37. minuta kada je Island stigao do poravnanja, a strijelac je bio Kari Arnason, koji je zabio glavom nakon centaršuta Johanna Gudmundssona!

Radost domaćih navijača trajala je samo dvije minute, jer je Robin Lod bio precizan sa ruba kaznenog prostora pa se na odmor otišlo sa 1:2.

U 51. minuti jedanaesterac je promašio Gyfil Sigurdsson, ali ipak na kraju je Island uspio stići barem do boda.

U 90. minuti je uprvo čovjek koji je promašio jedanaesterac asistiro Finbogassonu za 2:2.

ISLAND - FINSKA 3:2

ISLAND: Kristinsson, Saevarsson (89 E. Bjarnason), Arnason, R. Sigurdsson, Skulason, B. Bjarnason, Gunnarssion, G. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Sigurdsson (78 Kjartansson), Finbogasson.

FINSKA: Hradecky, Visanen, Halsti, Arajuuri, Moisander, Hetemaj, Ring (90+4 Schuller), Arkivuo,Lod, Hamalainen (56 Makkanen, 85 Raitala), Puki.

Skupina I: Rezultati 2. kola: Turska - Ukrajina 2:2 (Tufan 45+1/Jarmolenko 24-11m, Kravets 26), Island - Finska 3:2 (Arnason 37, Finbogasson 90, R. Sigurdsson 90+6/Pukki 21, Lod 39), Kosovo - Hrvatska 0:6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83, Kalinić 90+2)

Poredak: Hrvatska 4, Irska 4, Turska 2, Ukrajina 2, Finska 1, Kosovo 1