Europska liga: Marko Vešović i Qarabag došli nadomak senzacije, pogledajte četvrtfinaliste

Četvrtak, 14. ožujka 2024. 23:05 Napisao/la  SC
Marko Vešović
Marko Vešović Foto: Screenshot Arenasport TV

Nogometaši Benfice, Milana, Marseillea, West Hama, Atalante, Rome, Liverpoola i Bayer Leverkusena izborili su plasman u četvrtfinale Europske lige.

Najdramatičnija je bila ona utakmica u Leverkusenu, trenutačno vodeća momčad Bundeslige u jednom se trenutku činila na koljenima, azerbejdžanska momčad, bila je na pragu najveće ovogodišnje senzacije u europskim klupskim nogometnim natjecanjima, ali na kraju nije izdržala nevjerojatan pritisak domaćina.

Junak Bayer Leverkusena je Čeh Patrik Schick, čovjek je jednim golom u sudačkoj nadoknadi vremena u Bakuu oduzeo domaćinima pobjedu, a dvama golovima u sudačkoj nadoknadi vremena u Leverkusenu i senzaciju.

Gosti su poveli preko Zoubira u 58. minuti, potom su ostali s desetoricom u polju nakon isključenja Cararquliyjeva u 62. minuti, potom su povećali prednost nakon sjajne akcije Marka Vešovića, crnogorski reprezentativac i miljenik riječke publike iz šampionske sezone, na pladnju je asistirao Juninhu za 2:0 u 67. minuti.,

Ali onda je Frimpong načeo goste (72), a Patrik Schick završio posao u 93. i 97. minuti.

Kod drugog pogotka sudjelovao je i Josip Stanišić, hrvatski reprezentativac u igru je ušao u 79. minuti.

Marko Vešović odigrao je čitavu utakmicu za Qarabag.

Rezultati uzvratnih susreta osmine finala: Rangers – Benfica 0:1 (2:2) (Rafa Silva 66), Slavia Prag – Milan 1:3 (2:4) (Jurasek 84/Pulišić 33, Loftus-Cheek 36, Leao 45+6), Villarreal – Marseille 3:1 (0:4) (Capoue 32, Sorloth 54, Mosquera 85/Clauss 90+4), West Ham – Freiburg 5:0 (0:1) (Paqueta 9, Bowen 32, Cresswell 52, Kudus 77, 85), Atalanta – Sporting 2:1 (1:1) (Lookman 46, Scamacca 59/Goncalves 33), Bayer Leverkusen – Qarabak 3:2 (2:2) (Frimpong 72, Shick 90+3, 90+7/Zoubir 58, Juninho 67), Brighton – Roma 1:0 (0:4) (Welbeck 37), Liverpool – Sparta Prag 6:1 (5:1) (Nunez 7, Clark 8, Salah 10, Gakpo 14, 55, Szoboslai 48/Birmančević 42)