Copa America: Meksiko i Bolivija teško gledljivom utakmicom bez golova zaključili prvo kolo skupine A

Subota, 13. lipnja 2015. 03:59 Napisao/la  SC

Skupina A, 1. kolo: Meksiko - Bolivija 0:0. Kada su dvojica vratara najnezaposleniji a ujedno i najbolji pojedinci utakmice, njen daljnji opis jednostavno nije potreban.

Copa America - skupina A - 1. kolo

MEKSIKO - BOLIVIJA 0:0

Estadio Sausalito, Vina Del Mar. Gledatelja 22.000

Sudac: Enrique Caceres (Paragvaj) 6.5

Žuti kartoni: Flores (Meksiko), D. Bejarano, Escobar (Bolivija)

MEKSIKO: Jo. Corona 6 - Flores 5.5, Dominguez 5.5, Marquez 5.5 (64 Aquino 5.5), Ayala 5.5, Aldrete 5.5 - Medina 5 (81 Montes -), Guemez 5, Je. Corona 5.5 - Herrera 5.5 (61 Jimenez 5.5), Vuoso 5.5

BOLIVIJA: Quinonez 6 - Hurtado 5.5, Raldes 5.5, Zenteno 5, Morales 5.5 - Smedberg 5.5, D. Bejarano 5, Chumacero 5.5, Campos 5 (71 Escobar -) - Martins 5.5, Pedriel 5.5 (85 M. Bejarano -)

Kada su dvojica vratara najnezaposleniji a ujedno i najbolji pojedinci utakmice njen daljnji opis jednostavno nije potreban. Utakmicu bez posebnih uzbuđenja u Vina Del Maru, na stadionu čileanskog Evertona odigrali su Meksiko i Bolivija. Prvi bez velike količine igrača koji su nastupili na prošloljetnom Mundijalu, drugi pak u potrazi za svime osim posljednjim mjestom u skupini. Bolivija će, ako je suditi prema noćas prikazanoj igri proći u četvrtfinale, jer su bod potpuno zaslužili u utakmici protiv Meksika.

Skupina A, 1. kolo
Čile - Ekvador 2:0
Meksiko - Bolivija 0:0
Poredak: Čile 3, Bolivija i Meksiko 1, Ekvador bez bodova

Meksikanci su krenuli odlučno no Jesus Corona loše je reagirao u dva navrata (6, 8), U početnim trenucima utakmice nedostajalo je završni dodir igračima Miguela Herrere. Nije on imao na dispoziciji Chicarita, dos Santosa, Andera Herreru, prvog vratara Ochou, Layuna i još nekolicinu igrača pa njegova momčad i nije bila izraziti favorit za osvajanje ovoljetne Copa Americe na kojoj je ponovno gostovala.

Dok su Meksikanci dugo kuhali prijetnju, prvu ozbiljniju situaciju stvorili su njihovi suparnici. Smedberg je dobro ubacio za Pedriela, njegovu nisku loptu napadač je samo prosljedio prema stativi na koju bi zakasnio Corona. Bio bi to pogodak za Boliviju na samom startu koji bi neprijeporno unio mnogo zanimljivosti no isti se nije dogodio.

Meksiko se postavio u standardnu formaciju (5-3-2) kad je riječ o izborniku Herreri. Prijetili su, ili barem pokušavali prijetiti sa svih pozicija no može se reći da im je spomenuta grupa ljudi prilično nedostajala. Falilo je efikasnosti u napadu, obrana je s Rafom Marquezom u prvom dijelu izdržavala sve kontranapade Bolivije. Oni su posljednju priliku prvog dijela imali u 42. minuti kad je Camposov udarac s tridesetak metara Corona odbio u korner. Nakon istog je Pedriel glavom pogodio vanjsku stranu mreže.

Kada se očekivao jači, borbeniji Meksiko u drugom dijelu dogodio se njegov opozit. Iako su prije susreta bili titulirani favoritima to ničim nisu pokazali. Jednu je priliku (49) nakon dolaska u dobru poziciju za gol propustio Vuoso, nastavili su prijetiti zeleni ali bezuspješno. Posljednju je priliku u valu napada Meksika u 57. minuti nakon povratne lopte zapucao Medina.

U 64. minuti morao je zbog ozljede izaći Rafael Marquez. Bila je to prilika Miguelu Herreri da u igru uvrsti ofanzivno nastrojenog Aquina, svaka je prijetnja međutim ostala samo na pokušaju. U 79. minuti dogodila se sporna situacija, baš je Aquino pao u kaznenom prostoru no paragvajski sudac Caceres nije svirao jedanaesterac. Meksički veznjak može biti sretan da zbog glume nije zaradio žuti karton.

Meksiko je mogao zabiti i u 84. minuti kada je udarac Vuosa ostao u bloku nakon kornera kojeg je izveo Aldrete. Utakmica nije ponudila pretjeranu zanimljivost pa je konačan rezultat ustvari bio i njen najrealniji ishod.